Wiele dziewcząt ma trudności z ograniczeniem żywienia, a sport pomaga im w zmniejszeniu masy ciała. Świetna opcja - jogging do utraty wagi. Jest prosty, darmowy, przyjemny, użyteczny dla całego organizmu. Zastanów się, jak biegać dla utraty wagi.

Jogging rano do utraty wagi

Uważa się, że najlepszym czasem na jogging jest poranek. Faktem jest, że organizm ma wystarczająco dużo czasu, aby skończyć trawienie pokarmu, a jeśli wybierzesz się przed śniadaniem, ciało nie będzie miało wyboru - i pobierze energię ze złogów tłuszczu, które zaczną aktywnie dzielić. Poranny jogging na odchudzanie to najlepsza opcja. Warto jednak wziąć pod uwagę następujące niuanse:

  1. Bieganie powinno być regularne! Jeśli biegasz raz w tygodniu, jest to jedynie pośrednia pomoc dla organizmu. Aby uzyskać rzeczywistą utratę wagi, musisz biegać co najmniej 4-5 razy w tygodniu.
  2. Czas trwania treningu powinien zostać zwiększony do czasu, aż będziesz biegał przez 40-50 minut. Faktem jest, że przez pierwsze 20 minut organizm przygotowuje się tylko do rozkładu tkanki tłuszczowej, i dopiero wtedy rozpoczyna się sam proces. Uważaj, że każda dodatkowa minuta po tym znaku przybliża Cię do celu!
  3. Przed treningiem nie można jeść. Maksymalna kwota, na którą możesz sobie pozwolić, to filiżanka świeżości kawa bez cukru. Kawa jest spalaczem tłuszczu i sprawi, że trening stanie się bardziej efektywny.
  4. Musisz biegać nie w jednym tempie, ale zmiennie: wykonaj przyspieszanie, biegnij powoli, a następnie przejdź do kroku. Pomoże to prawidłowo dobrać muzykę do słuchawek.
  5. Staraj się biegać na naturalnej glebie, a nie na asfalcie - ten ostatni szkodzi stawom. Jeśli nie masz opcji na rachunku, spróbuj kupić specjalne buty do biegania z dobrą amortyzacją.
  6. W następnej godzinie po treningu nic nie jedz, ale po prostu pij wodę - możesz z cytryną. Jeśli głód jest silny, zjedz trochę sera, gotowaną pierś z kurczaka lub jajko.

Te zasady joggingu dla utraty wagi są bardzo proste i powinny być przestrzegane bezbłędnie.

Wieczorny bieg dla utraty wagi

jogging wyszczuplający rano

Jeśli jesteś sową, trudno będzie wstać rano, nawet w imię utraty wagi. W takim przypadku możesz wybrać się na bieg wieczorem. Podstawowe zasady będą takie same jak w przypadku treningów porannych. Plus - dodatkowe:

  1. Musisz biegać po 1,5-2 godzinach po obiedzie i nie później niż 2 godziny przed snem.
  2. 15 minut przed joggingem można również wypić kawę.
  3. Nawet jeśli jesteś bardzo zmęczony przez cały dzień, spróbuj wyjść i biegnij przynajmniej w wolnym tempie.

Jeśli dodatkowo dostosujesz dieta Porzucając słodycze i mąkę, zaczniesz szybko schudnąć.