Dzisiaj bardzo duża liczba osób ma problemy ze stawami i kręgosłupem, a przyczyną jest postęp. Zamiast chodzić, używamy transportu, zamiast fizycznej pracy siedzimy przy komputerze, zamiast osobistych spotkań rozmawiamy przez telefon. W tym siedzącym trybie życia pojawia się potrzeba specjalnych zestawów ćwiczeń dla stawów. Jednym z nich jest spirala gimnastyka Su Dżok, opracowany przez profesora Park Jae Wu z Chin.

Gimnastyka spiralna szyi, kręgosłupa, stawów

Zaletą tego rodzaju gimnastyki dla stawów jest to, że wykonujesz tylko miękkie, płynne ruchy, które świetnie nadają się do rozgrzewek. W wyniku treningu nie dostaniesz stres ale na poziomie tkanek i więzadeł, wszyscy się rozluźniają, redystrybuowane są napięcia, wyzwalane są impulsy nerwowe. W trakcie zajęć nie tylko pozbędziesz się bólu, ale także poprawisz ogólne zdrowie stawów, więzadeł i tkanek, co z kolei doprowadzi do poprawy ośrodkowego układu nerwowego.

Ważne jest również, aby gimnastyczne ćwiczenia spiralne były tak ekologiczne i proste, że ich występ jest dostępny dla wszystkich - od małych dzieci po osoby starsze.

Standardowa Gimnastyka Spiral Twist

Kompleks ćwiczeń gimnastyki spiralnej wykonywany jest w pozycji stojącej. Każdy etap ma swoją własną nazwę: Hetero odpowiada chińskiej koncepcji Yang (mężczyzna), koncepcja Homo - Yin (kobieta), Neuto - pierwotna Moc, Neutro - DAO lub harmonijna Jedność.

Zastanów się nad częścią tego systemu, aby móc dokładniej wyobrazić sobie, o co chodzi. Cały kompleks można zobaczyć w klipie wideo.

Część pierwsza, Neuto

Ręce i ciało wykonują ruchy skręcające: najpierw na lewą stronę (to się nazywa lewy skręt), a potem na prawą stronę (nazywa się to prawym skrętem).

Cztery ruchy neutronów

W kierunku wschodnim, ręce poniżej. Szczotki i ciało wykonują lewy skręt, potem prawy skręt, i tak dalej, cztery razy na cztery zliczenia Cztery niejednorodne ruchy

Ręce, ciało, głowa wykonuj lewy-górny lewy skręt, potem prawy-prawy-skręt. Ruchy dają wynik "5, 6, 7, 8"

Cztery ruchy homo

Ręce, ciało, głowa wykonuj lewy skręt w lewym dolnym kierunku, następnie prawy skręt w prawym górnym kierunku. Ruchy tworzą wynik "2, 2, 3, 4".

Cztery ruchy Neutro

W górnej pozycji ręce opisują trajektorię znaku nieskończoności (poziome osiem), poruszające się równolegle do siebie. Dłonie przesuwają się najpierw w lewo, a potem we właściwym kierunku. W tym przypadku dłonie zmieniają kierunek skrętu z lewej na prawą. Ruchy odbywają się kosztem "pięciu, sześciu, siedmiu, ośmiu".

Część druga, Hetero

Każda część sali gimnastycznej ma swoją własną charakterystykę i różni się od poprzedniej, dlatego przed pełnym poznaniem warto ćwiczyć, patrząc na tekst lub słuchając instruktora wideo.

Cztery ruchy neutronów

Ramiona na poziomie barków, poziomo. Najpierw dłonie, a następnie całe ciało wykonuj lewy skręt, potem prawy skręt, po którym lewy skręt i prawy skręt na "1, 2, 3, 4".

Cztery ruchy Hetero

Ramiona, ciało i głowa wykonują lewy skręt w lewym górnym kierunku, a prawy skręt w prawym górnym kierunku, jak gdyby wykonując tyknięcie - przechodząc przez środkowe dolne położenie. Ruchy odbywają się kosztem "5, 6, 7, 8".

Cztery ruchy homo

Ręce, nogi, ciało wykonują lewy skręt w lewym dolnym kierunku i prawy skręt w prawym dolnym kierunku, kosztem "2, 2, 3, 4".

Cztery ruchy Neutro

Ręce poruszają się w postaci znaku nieskończoności, biegnącego równolegle od lewej do prawej strony do konta "5, 6, 7, 8".

Opisana połowa kompleksu pozwala jasno wyobrazić sobie istotę gimnastyki, która szybko zwraca zdrowie stawów. Dla jasności możesz obejrzeć samouczek wideo.