Białko zawiera aminokwasy, które biorą udział w ważnych procesach metabolicznych, w tym w spalaniu tkanki tłuszczowej. Głównym efektem tego suplementu jest zwiększenie i przywrócenie masy mięśniowej. Aby uzyskać wyniki, musisz wiedzieć, jak prawidłowo używać białka, w przeciwnym razie odbiór może być bezużyteczny, a nawet niebezpieczny. Do chwili obecnej istnieje kilka ważnych zasad, które zdecydowanie powinny być brane pod uwagę przy przyjmowaniu suplementów diety.

Na początek sugerujemy zrozumienie, dlaczego pijemy białka dla dziewcząt, czyli jakie są wyniki tego suplementu. Dodatkowa recepcja aminokwasy Jest to konieczne, jeśli osoba zawodowo zajmuje się sportem lub treningiem siłowym trzy razy w tygodniu. Białko przydaje się, jeśli celem treningu jest uzyskanie pięknego reliefu ciała. Obowiązkowe jest przyjmowanie dodatkowych aminokwasów, jeśli dana osoba nie lubi produktów białkowych.

Jak prawidłowo pić białko, aby schudnąć?

Ważne jest, aby nie stosować istniejących schematów i indywidualnie obliczyć dawkę. Ponadto warto zastanowić się, czy istnieją przeciwwskazania do przyjmowania dodatku, na przykład choroby nerek lub indywidualnej nietolerancji. Aby dowiedzieć się, ile pić białka, użyj prostej formuły do ​​obliczenia: musisz wziąć 1,8-2 g białka na każdy 1 kg swojej wagi. Na przykład, przy masie 65 kg na dzień, powinno się otrzymać 117-130 g białka.

Zasady picia białka przez dziewczyny:

  1. Obliczoną dzienną dawkę dodatku do żywności należy podzielić na 2-3 dawki, ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że w czasie w organizmie nie powinno się otrzymywać więcej niż 30-40 g białka. W takim przypadku nie zapominaj, że białko dostaje się do organizmu i pokarmu.
  2. W dniu zajęć zaleca się rano spożyć porcję białka, przygotowując pyszny koktajl w proszku.
  3. Koktajle białkowe należy pić przed lub po treningu, ale w razie potrzeby dawkę można podzielić na dwie porcje.
  4. W dni odpoczynku koktajl proteinowy powinien pić zamiast obiadu lub przekąski. Wystarczy wziąć pod uwagę, że w tym momencie dawka proszku wynosi 50% normy w dniach szkolenia.
  5. Ważne jest, aby podczas przyjmowania dodatków do żywności utrzymać równowagę wody, zużywając dużą ilość wody dziennie. Ważne jest, aby płyn nie pozostawał w ciele i nie powodował opuchlizny.
  6. Najlepiej wybrać białko serwatkowe.