Jeśli ktoś chce nagrywać swoje zajęcia sportowe, musi mieć specjalny dziennik. Obecnie można przechowywać zapisy w formie elektronicznej oraz w formie papierowej, ponieważ istnieją różne aplikacje, dzięki którym można prowadzić zarówno dziennik szkolenia, jak i odżywianie. Ale, aby naprawić obciążenia sportowe, to tylko korzyści, zastanówmy się, jak właściwie prowadzić dziennik treningowy i jakie parametry powinny być odnotowane w zapisach na klasycznej wersji pamiętnika - ręcznie.

Jak prowadzić dziennik treningowy?

Specjaliści zalecają zanotowanie następujących parametrów:

  1. Oznaczenie szkolenia, na przykład bieganie, skakanka , skręcanie itp.
  2. Lista ćwiczeń, które są częścią lekcji. Na przykład przysiady, skręcanie, wyciskanie na ławce, rozciąganie mięśni obręczy barkowej.
  3. Całkowity czas trwania szkolenia.
  4. Liczba podejść i powtórzeń dla każdego ćwiczenia.

To jest lista parametrów, które należy naprawić. Śledzi je, aby pomóc określić, jakie błędy popełnia dana osoba, budując plan zajęć sportowych. Na przykład wielu ludzi zauważa, że ​​przeglądając własne zapisy, odkrywają, że obciążenie niektórych grup mięśni jest niewystarczające.

Ponadto, eksperci zalecają, jeśli to możliwe, ustalenie pulsu w dzienniku (należy go zmierzyć co najmniej 3 razy na sesję - na początku, na końcu i przy najbardziej intensywnym obciążeniu) oraz na własny stan zdrowia. Więc możesz określić, czy twoja sesje szkoleniowe , porównując własne tętno z zalecanym rytmem serca i znajdując substytut tych ćwiczeń, które prowadzą do złego stanu zdrowia, na przykład zawrotów głowy lub osłabienia.

Jak prowadzić dziennik szkoleniowy dla dziewcząt?

Kobiety, oprócz parametrów opisanych powyżej, powinny również zachować jeszcze jedną linię - aby zaznaczyć dni cyklu miesiączkowego. Eksperci uważają, że na kilka dni przed początkiem miesięcznych obciążeń należy ograniczyć, kierując się własnymi zapisami, można zrozumieć, czego nie należy wykonywać w tym lub innym dniu cyklu, koncentrując się na ich własnym samopoczuciu i wcześniejszych doświadczeniach z treningu.