Pytanie o to, kiedy możesz ćwiczyć po porodzie jest bardzo ważne dla wszystkich młodych matek, które nie chcą rozstawać się z piękną postacią po narodzinach dziecka. Jeśli spojrzeć na gwiezdne mamy - wszystkie wyglądają niesamowicie w miesiąc po urodzeniu: Adriana Lima, Victoria Beckham i wiele innych. Ich sekret jest prosty - regularnie trenują.

Kiedy uprawiać sport po porodzie?

Pod wieloma względami odpowiedź na pytanie o sport po urodzeniu dziecka jest indywidualna i nie jest dla kogoś na forum kobiet, aby go o to poprosić, ale o własnego lekarza. Zazwyczaj można wykonywać 5-6 tygodni po porodzie bez komplikacji i 8 tygodni po cesarskim cięciu. Jeśli jednak czujesz się świetnie, nie ma sensu odkładać treningów.

Oczywiście nie mówimy o podnoszeniu ciężarów i innych skomplikowanych ładunkach. Pierwszy trening fizyczny po porodzie - chodzenie, chodzenie, a także zwykłe codzienne czynności, w żaden sposób nie szkodzi. Im więcej chodzisz z dzieckiem, a nie siedzisz na ławce, a mianowicie podróżujesz do podwórek i parków, tym szybciej wrócisz do zwykłych form.

Pamiętaj, jakiego rodzaju życie żyły nasze babcie: ledwie mając czas na urodzenie kolejnego dziecka (a ich rodzina miała wtedy średnio pięć do dziewięciu), kobieta natychmiast wróciła do pracy: posprzątała dom, gotowała w ogóle, cerowała, myła ręce i jednocześnie a także obserwował okruchy.

Oczywiście, nie warto wykonywać pełnej pracy w nadziei utraty wagi: po prostu nie myśl, że absolutnie nie możesz się ruszyć. Praktyka naszych przodków pokazuje, że nawet bardzo aktywne tempo życia nie przeszkadza w poprawie samopoczucia po porodzie.

Kiedy mogę biegać po porodzie?

Głównym wskaźnikiem jest twój stan zdrowia. Po porodzie możesz brać udział w zajęciach sportowych, w tym bieganiu, gdy ruchy nie dają żadnego dyskomfortu. Oczywiście w przypadku cięcia cesarskiego należy poczekać na pełne wyleczenie szwów. A w przypadku naturalnych porodów jest jeszcze łatwiej - jeśli poczujesz się dobrze w ciągu trzech tygodni, możesz ćwiczyć lekkie jogging.

Bardzo ważne jest, aby nie dać sobie nie do zniesienia obciążenia. Sport nie powinien być ciężarem, powinien powodować tylko przyjemne doznania i dobre samopoczucie.

Fitness po porodzie

Uprawianie sportu po urodzeniu dziecka nie jest w ogóle użyteczne, aby skutecznie stracić dodatkowe kilogramy. Podczas uprawiania sportu organizm wytwarza tak zwane hormony przyjemności - endorfiny. To właśnie obecność tego hormonu pomoże ci w jak najkrótszym czasie poradzić sobie z depresją poporodową i poczujesz się dobrze i łatwo.

Jeśli przed urodzeniem utrzymujesz zdrowy styl życia i uprawiasz sport, najprawdopodobniej odzyskasz zdrowie po porodzie w dość szybkim tempie. Już dosłownie miesiąc lub dwa po porodzie możesz wrócić do swoich zwykłych czynności - jogi, aerobiku, pilatesu, kształtowania lub innych rodzajów sprawności.

sport po porodzie

Nie zniechęcaj się, jeśli nie masz okazji zostawić okruchów krewnym lub opiekunce. Nie jest to konieczne, po prostu zostawiając dom macierzyński natychmiast, aby uciec do własnego klubu fitness. Zawsze możesz zorganizować własny trening w domu, korzystając z jednego z wielu popularnych kursów wideo, które można łatwo kupić na DVD lub pobrać w Internecie.

Nawet jeśli masz za dużo pracy domowej i nie wyhodujesz jednego, ale kilkoro dzieci naraz, możesz znaleźć 15 minut dziennie wykonując ćwiczenia oddechowe, takie jak bodyflex do utraty wagi . Najważniejsze jest pragnienie i możesz wybrać sposób na uporządkowanie!