Wiedząc, jak wybrać fitball - popularną piłką gimnastyczną do odchudzania, można osiągnąć większą skuteczność na zajęciach - poprawić koordynowanie , usuń złogi tłuszczu z obszarów problematycznych i spraw, by ciało było bardziej smukłe.

Co musisz wiedzieć o fitball?

Myśląc o tym, jak wybrać fitball, powinieneś wiedzieć, że musi on być wyposażony w specjalny system bezpieczeństwa, tak aby po przypadkowym uszkodzeniu fitball nie eksplodował, ale zaczął powoli wypuszczać powietrze.

Użyj fitball na gładkiej powierzchni, aby uniknąć przebicia lub skaleczenia. Ale jeśli nadal nie możesz uniknąć uszkodzeń mechanicznych, powinieneś zrekonstruować go za pomocą specjalnego kleju z firmy producenta, po czym możesz sobie z tym poradzić. Trzymaj piłkę w napompowanym stanie z dala od urządzeń grzewczych i bezpośredniego światła słonecznego.

Zanim zastanowisz się, jak wybrać odpowiednią fitball, musisz wiedzieć, czym one są. Tak więc, dla dzieci i kobiet w ciąży będą pasowały kule ze specjalnymi uchwytami-uchwytami, które pozwolą na bardziej bezpieczne i bezpieczne prowadzenie. Ponadto, fitball może być gładki lub dotyku (z twardymi kolcami). Pierwsze przeznaczone są dla przyszłych matek i niemowląt, a drugie dla sportu, relaksu i masażu.

Wybór fitball

Fitball to gimnastyczna piłka ortopedyczna o średnicy od 45 do 95 centymetrów. Wybór piłki według wielkości jest ważny, ponieważ odgrywa dużą rolę w skuteczności zajęć. Głównym kryterium w tym przypadku jest kąt pomiędzy udem a łydką siedzącej osoby, powinien on być w zakresie 95-110 stopni.

Aby określić rozmiar, musisz usiąść na piłce, wyprostować plecy, zamocować dłonie na jego dłoniach i umieścić nogi na szerokości ramion tak, aby stopy były równoległe do siebie. Kąt między tułowia a udem, udem i goleniami, goleń i stopy powinien być prosty. Podczas tworzenia ostrego kąta nie angażuj się w piłkę, aby uniknąć problemów zdrowotnych. Wybierz fitball wagowo nie jest trudne, ponieważ ten wskaźnik nie jest istotny. Maksymalna waga użytkownika nie powinna przekraczać 130 kilogramów. Wielu, wybierając fitball, zwracają uwagę na jego kolor. W tym przypadku, który fitbol wybierze, jeden decyduje sam, w zależności od indywidualnych preferencji.

Warto również zauważyć, że koszt piłki wpływa na wielkość, cechy konstrukcyjne, markę i wyposażenie.

Jak wybrać fitbol według rozmiaru
jak wybrać odpowiedni fitball