Metoda hawajska Hooponopono zyskała popularność po tym, jak słynny amerykański pisarz Joe Vitale opisał ją w jednej ze swoich książek. Metodologia opiera się na miłości własnej, akceptacji odpowiedzialności i czterech prostych zwrotach, które w cudowny sposób zmieniają rzeczywistość wokół ciebie. Możesz użyć Hooponopono do utraty wagi - ale pamiętaj, że to tylko jedna część drogi.

Hooponopono i nadwaga

Z punktu widzenia Hooponopono, nadwaga jest negatywnym programem, który powoduje, że twoje ciało przekarmia i przybiera na wadze. Aby usunąć program, musisz przede wszystkim pracować nad poczuciem własnej wartości, miłością do siebie. Hooponopono dla kobiet ułatwia rozwiązanie tego problemu.

Na początek, spróbuj sobie przypomnieć, od kiedy cierpisz na nadwagę. W tym czasie na pewno w twoim życiu było wiele stresujących sytuacji, żal lub negatyw percepcje . Najpierw uwolnij się od tego starego ładunku - usuń wszystkie negatywne wspomnienia. Doceń swoją przeszłość w nowy, pozytywny sposób. Rozumiem, że bez względu na sytuację, wyjęliście z tego doświadczenie, wzmocnili waszego ducha, zmienili się, stali się mądrzejsi, zrozumieli coś nowego. Więc nie ma sensu gardzić swoją przeszłością.

Drugim krokiem w korekcji wagi jest mówienie do siebie, do twojego ciała. Powiedz sobie: "Kocham cię! Podoba mi się twój wygląd. Dziękuję za to, co masz ze mną. Jest mi bardzo przykro, że nieświadomie przeszkadzam twojej harmonii. Wybacz mi! ". Ta prosta mowa zawiera wszystkie 4 kluczowe frazy metody Hooponopono: "wybacz mi", "kocham cię", "bardzo mi przykro", "dziękuję ci". Mówiąc im, dajesz dużo energii i zmieniasz program z negatywnego na pozytywny. Zaprzyjaźnij się ze swoim ciałem. Naucz się kochać siebie teraz, a nie wtedy, gdy nie będzie dodatkowego kilograma.

System Hooponopono i stosunek do jedzenia Hooponopono dla kobiet

Aby znaleźć harmonię, możesz użyć medytacji Hooponopono dla kobiet i pomóc ciału poradzić sobie z nadwagą, musisz zmienić swoje podejście do jedzenia. Jedzenie nie jest zagrożeniem, ale nie jest głównym źródłem przyjemności. To tylko paliwo dla naszego ciała. Podziękujcie jedzeniu za to, że was to odżywia, daje siłę. Postrzegaj to właśnie jako energię, witalność.

Naucz się przyjmować jedzenie z wdzięcznością - jedz powoli, z koncentracją, czując smak. Postaraj się skupić na dary natury - warzywa, warzywa, owoce , ponieważ są nam dane z góry i to one przynoszą maksymalne korzyści naszemu ciału. Dzięki takiemu podejściu szybko zredukujesz swoją wagę i osiągniesz harmonię z samym sobą.