Trening obwodowy dla dziewczynek to skuteczny program do spalania tłuszczu i rozwijania siły i wytrzymałości. Uważa się, że właśnie tego rodzaju trening pozwala równomiernie rozłożyć ładunek i dać maksymalny efekt. Początkowo trening okrężny prowadzono tylko na siłowni, ale teraz uważa się, że można go przeprowadzić nawet w domu.

Program szkolenia obwodowego dla dziewczynek

Ta metoda treningu siłowego polega na ciągłej realizacji ćwiczeń, bez wytchnienia i odpoczynku. Trening obwodowy dla kobiet na siłowni - jest to systematyczny ruch od symulatora do symulatora w kole, wykonując przy każdym z nich, na przykład, przez 1 minutę przy pełnej sile. Po wyczerpaniu wszystkich symulatorów możesz powtórzyć pełne koło jeszcze 1-2 razy.

Możesz użyć tej techniki w domu. W tym przypadku przykładem cyklicznego treningu dla kobiet jest ciągłe ćwiczenie ćwiczeń na różnych grupach mięśni w 1 podejściu na koło. Drugie i trzecie podejście będzie odpowiadać następującym kręgom. Innymi słowy, jeśli naciskasz 20 razy na 2 sety i rzuca 40 razy na 2 sety, pierwsza runda składa się z 10 pompek i 20 rzutów, a także z drugiej rundy.

Program szkolenia obwodowego dla kobiet

Oferujemy cykliczne szkolenie dla kobiet, które jest dostępne do ćwiczeń na siłowni i do robienia w domu. Proponowane obciążenie jest odpowiednie dla początkujących, a następnie konieczne jest zwiększenie.

Tak więc program:

  1. Przysiady - 20 razy na koło.
  2. Lunges 20 razy na każdym okrążeniu.
  3. Pushups - 10-15 razy na każde okrążenie.
  4. Zamachuj stopami 20 razy na każde okrążenie.
  5. Skakanka - 1-3 minuty na każde okrążenie.
  6. Skręcanie - 20 razy na każde okrążenie.
  7. Odwrotne skręcenie - 15 razy na każde okrążenie.
  8. Deadlift z hantlami - 15 na każde okrążenie.
  9. Pasek jest od 30 do 60 sekund na każde okrążenie.
  10. Klasyczne ćwiczenie na plecy - 15 razy na każde okrążenie.

Jeśli przez długi czas nie uprawiałeś sportu, dozwolone jest wykonanie trzech ćwiczeń przez pierwsze dwa tygodnie, ale wtedy musisz wykonać pełny zakres. Początkujący mogą zrobić tylko jedno okrążenie, ale po miesiącu treningu musisz zwiększyć liczbę powtórzeń lub dodać nowy krąg. Pomiędzy każdym kręgiem powinno zająć nie więcej niż 40-60 sekund - to jest główny warunek skutecznego odchudzania w ten sposób.