CrossFit to system ogólnego treningu fizycznego, składający się z funkcjonalnych, stale urozmaiconych ćwiczeń o dużej intensywności. Ogólnie rzecz biorąc, jest to wyjątkowe połączenie elementów z różnych dyscyplin sportowych - gimnastyka, ciężki i lekkoatletyczny, wioślarstwo, podnoszenie ciężarów. Dlatego cross-training to wielofunkcyjne szkolenie, które rozwija cały organizm.

I dla dziewcząt Krzyś - To oczywiście znacznie szybciej niż w przypadku jakiegokolwiek innego treningu, aby stracić znienawidzoną wagę.

Pierwszy kompleks

Wykonujemy kompleks z klasyczną przemianą krzyżową 21 × 15 × 9. Oznacza to, że zrobimy wszystko w trzech rundach - 21 powtórzeń każdego ćwiczenia w pierwszej rundzie, 15 - w drugim, 9 - w trzecim.

  1. Ciężary Mahi - weź jakąkolwiek wagę, jaką możemy dla Ciebie. Wykonujemy mahi - ciężary na podłodze, zginamy kolana w przysiadzie, chwytamy ciężary rękami i prostujemy nogi, rzucamy ciężary i naprawiamy. Wykonujemy 21 razy.
  2. Börp to najbardziej charakterystyczne ćwiczenie w krzyżu. Kładziemy nacisk kładąc, kładziemy klatkę piersiową na podłodze, podnosimy nogi do rąk w skoku, podskakujemy w górę - trzymamy ręce nad głową razem, nogi są wyciągnięte. Powtórz 21 razy.

Teraz drugi (15 powtórzeń) i trzecia runda (9 powtórzeń) - a wszystko to bez przerwy.

Ten kompleks fitness crossfit musi być wykonywany pod czasomierzem - to znaczy, że nie jesteś ograniczony w czasie, ale wzrost twoich możliwości powinien zostać odciśnięty na tarczy - im szybciej będziesz mógł wykonać te trzy rundy bez utraty jakości, tym wyższy twój poziom. Oto taki sposób motywowania osób uprawiających hazard, choć w przypadku stosowania crossfitu do odchudzania - dodatkowo motywacji nie ma potrzeby.

Drugi kompleks

Drugi kompleks crossfit dla domu to 5 rund 3 ćwiczeń.

  1. Trakcja "sumo" do brody - do tego ćwiczenia ponownie potrzebujemy wagi. Inwentarz leży na podłodze, przykucniemy, uginając kolana do maksimum, podnosimy ciężar i zginając ramiona w łokciach, przyciągamy ciężar do brody.
  2. Push-upy z szyi - tutaj cały nasz sprzęt sprowadza się do szyi na stojaku. Nacisk kładziemy w pozycji leżącej, ręce na podstrunnicy, skarpetki na podłodze, plecach, miednicy na tej samej linii. Wyciągnij - na przedłużenie wydechu rąk.
  3. Narty - tutaj potrzebna jest elastyczna lina, której brakowało do pewnego stabilnego mocowania. W dłoniach trzymamy dwa uchwyty, siedzimy na pół siedzącej, naciągamy liny, odpychamy ramiona i odprężamy linę, ciągnąc nasze ramiona do przodu.

Sekwencja powinna być właśnie taka. Ale liczba powtórzeń w każdej rundzie jest taka sama:

  • pierwsze ćwiczenie - 10 razy;
  • drugie ćwiczenie - 15 razy;
  • trzecie ćwiczenie - 20 razy.