Jednym z najpopularniejszych i najpopularniejszych symulatorów jest rower treningowy. W istocie jest to symulator rowerowy. Zaletą roweru treningowego jest to, że można go używać nie tylko na siłowni, ale także w domu. Ponadto do treningu na tym symulatorze nie wymaga specjalnego treningu fizycznego i można wybrać program treningowy, nawet dla początkującego.

Korzyści z symulatora jazdy na rowerze

Często barierą dla wysiłku fizycznego jest brak czasu. Jeśli masz rower treningowy w domu, nie musisz szukać czasu, aby iść na siłownię lub na poranny jogging. Zamiast sofy możesz spędzić wolny czas na stacjonarnym rowerze, nie patrząc od telewizora czy muzyki. Jaki jest przydatny symulator jazdy na rowerze? Po pierwsze, trener rowerowy ma ogromne znaczenie dla utraty wagi. Wykonując średnią siłę obciążenia, kobieta może stracić do 500 kalorii w ciągu jednej godziny ćwiczeń, czyli prawie jedną czwartą dieta przez cały dzień. Ale odchudzanie to nie wszystko, co daje trener rowerowy. Wzmacnia układ sercowo-naczyniowy. Obciążenia, jakie zapewnia ten symulator, poprawiają napięcie naczyniowe i stymulują serce, zapobiegają rozwojowi problemów z wysokim i niskim ciśnieniem krwi. Rower treningowy tworzy piękną sylwetkę. Zajęcia na tym symulatorze dokręcają biodra i pośladki, a także wzmacniają mięśnie nóg.

Przeciwwskazania do uprawiania na rowerze stacjonarnym

Ten rodzaj symulatorów praktycznie nie ma żadnych przeciwwskazań, ponieważ podczas sesji wykonywane jest minimalne obciążenie kolan, kostek i stawów. Ale wciąż istnieją zakazy. Należą do nich cukrzyca, choroby układu krążenia w ciężkich postaciach i onkologia. Jeśli istnieje prawdopodobieństwo częstych spadków ciśnienia, przed zakupem rower treningowy trzeba skonsultować się z lekarzem.