Organizm nie dba o to, co robisz, reaguje na wszystko, co dzieje się wraz ze zmianą pulsu - więc, w zależności od tętna w ciele, rozpoczynają się różne procesy, w tym, i utrata tłuszczu .

Impuls do spalania tłuszczu odróżnia jogging od biegania w celu utraty wagi, aerobik od treningu do spalania tłuszczu. To zależy od pulsu, który osiągniesz podczas treningu. Dlatego nie bądź zbyt leniwy, aby znać swój puls podczas okresu zwiększonej aktywności - jest całkiem możliwe, że twoja "zwiększona" aktywność jest uważana przez ciało za "łatwą" i nie prowadzi do kardynalnych zmian w środku.

Jak obliczyć puls na spalanie tłuszczu?

Istnieje bardzo prosty sposób obliczania pulsu podczas treningu. Aby to zrobić, określ maksymalne tętno - MUF:

  • 220-wiek = MUF.

Przykład: masz 28 lat, co oznacza:

  • 220-28 = 192.

Oznacza to, że limit tętna podczas treningu powinien wynosić 192 uderzeń na minutę, więcej jest zagrożeniem dla serca.

Jaki powinien być puls podczas ćwiczeń?

Jednak w żadnym wypadku nie można zakładać, że 192 uderzenia / min jest normą dla wszystkich 30 minut treningu. W rzeczywistości istnieje rodzaj "klasyfikacji", która pomaga nam wybrać właściwy puls zgodnie z oczekiwaniami treningu:

  • strefa rozgrzewania jest łatwym obciążeniem, które powinno wynosić 50-60% MUF;
  • strefa aktywności jest idealną strefą do spalania tłuszczu, jest to 60-70% MUF;
  • Strefa tlenowa - rozwija się wytrzymałość serce, 70-80% MUF;
  • strefa wytrzymałościowa wynosi 80-90% MUF, jest to wskaźnik zależności między impulsem i oddychaniem, czyli z powodu maksymalnej częstości oddechów, zwiększa się częstotliwość tętna i rozwija się układ oddechowy;
  • czerwona strefa - 90-95% MUF, jest niebezpieczna dla zdrowia, dlatego jest dopuszczalna tylko w krótkich odstępach czasu.

Świadome podejście do pulsu nie tylko zwiększy wydajność treningów, ale także zapewni zdrowie.

tętno podczas ćwiczeń