Bądźmy szczerzy, ile razy poszedłeś na dietę i zmarnowałeś pieniądze na abonament na siłownię, która nie została wydana. Nie okłamuj się, bądź szczera i zastanów się, dlaczego tak się dzieje raz za razem, co robisz źle. Psychologia odchudzania powinna rozpocząć się od dialogu wewnętrznego.

Motywacja

Po pierwsze, z powodu braku motywacja : pierwszy raz z entuzjazmem poszedłeś na pierwszą sesję treningową z początkującym, naprawdę ci się podobało, ale za dwa dni bez zajęć lenistwo przejęło - zmęczenie, ból głowy, musisz skończyć pracę i ugotować obiad ... obiecujesz sobie pójść następnym razem.

Dlaczego tak się dzieje? Brak czasu - samo kłamanie i zwodzenie. Jeśli jesteś zbyt leniwy, aby wstać z kanapy ze względu na utratę wagi, oznacza to, że psychologiczny nastrój na odchudzanie nie został prawidłowo wybrany.

Zastanów się i zdecyduj, dlaczego zawsze chcesz tak bardzo schudnąć? Co zmieni się w twoim życiu, jeśli odejdzie jakieś 5 kg? Prawidłowa diagnoza jest kluczem do pomyślnego leczenia. Motywacji nie można odczytać w trybie online lub w dzienniku, nie można jej "odpisać" od przyjaciela, musi to być twój mechanizm napędowy.

Psychologiczne "zwody"

Porozmawiajmy o tym, jak schudnąć, analizując psychologię diety. Istnieje kilka typowych błędów, które nie tylko przyczyniają się do przyrostu masy ciała, ale także mówią o wewnętrznych problemach jednostki.

Jedzenie przed ekranem telewizora, monitorowanie, rozmawianie przez Internet, oglądanie filmów lub wiadomości. Świadomie nie chcesz jeść, a raczej cały czas chcesz ograniczyć jedzenie. Oglądając różne rodzaje ekranów, nie zauważasz nawet tego, co jesz, a kiedy widzisz okruchy na stole, nie możesz pamiętać, co połknąłeś. W końcu jesz za plecami, potajemnie. Rozwiązaniem tego problemu może być użycie przypraw, sosów, zróżnicowane menu. Spraw, aby zdrowe jedzenie było smaczne i pozwól sobie na krzywdę. Kiedy jesz, czując smak jedzenia, zdasz sobie sprawę, że nawet w tych szkodliwych sytuacjach naprawdę nie potrzebujesz. I, oczywiście, należy zdać sobie sprawę, że jedzenie nie jest niezgodnym rytuałem.

Nie jedz nigdy, ale zawsze żuj. Jeśli traktujesz ludzi, którzy mają coś do jedzenia w każdej kieszeni, półce, torebce, musisz naprawdę ciężko schudnąć. Permanentna zhivovka mówi, że dręczą cię lęki, a więc uspokajasz się. Przy pomocy psychologii możesz stracić na wadze, jeśli zdasz sobie sprawę, że lęk nigdy się nie skończy, a jedzenie jest coraz lepiej znoszone po twoich stronach.

Jeśli jesz w biegu, kierujesz swoje ciało do maszyny, która wymaga uzupełnienia paliwa i naprawy. Twoje ciało musi być stale w ruchu, a każdy przystanek dla ciebie jest bezpodstawny. Dlatego jesz za kierownicą, w windzie, w biegu. Cienkie połączenie z ciałem jest tracone, przytępione emocje i doznania. Przestajesz doświadczać radości życia. Możesz uzyskać pomoc poprzez szkolenie w wushu, jogi, qigong, czyli technik mających na celu połączenie ciała i duszy.

Jesteś pracoholikiem i z przyjemnością masochisty systematycznie pozbawiasz się przerw na lunch i przekąsek na rzecz wspólnej sprawy. Potem, wracając do domu późno w nocy, nadrobić stracony czas. psychologiczny nastrój na odchudzanie Myślisz, że poprzez samoofiary zasługujesz na litość i szacunek pracowników, przełożonych. W rzeczywistości będziesz szanowany tylko wtedy, gdy będziesz w stanie oddzielić czas osobisty i czas pracy, bronić swoich praw i nauczyć się mówić "nie". Ponadto tymczasowe przerwy w pracy mogą zainspirować Cię nowymi, produktywnymi pomysłami, nie mówiąc już o korzyściach dla zdrowia i kondycji.

Jeśli znajdziesz w sobie coś podobnego do powyższych punktów, nie musisz tracić wagi, ale po prostu powinieneś poradzić sobie z małymi problemami psychologicznymi.