Wiele kobiet jest strasznie złożonych z powodu nadwagi, ale nie robią nic w tym samym czasie. Uczą się o dietach, o zasadach odchudzania, ale nadal jedzą czekoladę i przełamują się co drugi dzień, jeśli nie każdego dnia. Oznacza to tylko jedno - potrzebują odpowiedniej postawy mentalnej, aby schudnąć.

Jak mentalnie dostroić się do utraty wagi - jeden z najtrudniejszych problemów i połowa sukcesu. Ciężko schudnąć z prostego powodu. Nadal jesteśmy w dużej mierze zwierzętami i instynktami. To znaczy, jemy, kiedy chcemy, pijemy, kiedy chcemy, śpimy, kiedy chcemy (lub kiedy możemy). Ale robimy wszystko do woli. A chęć schudnięcia wbrew instynktowi jedzenia jest zwykle dość słaba, więc dziewczyny często jedzą czekoladę i skarżą się przez długi czas. Oznacza to, że dopóki nie stworzysz dla siebie naprawdę silnej motywacji, nie będziesz miał siły ducha, która pomoże ci pokonać naturę. Co to może być?

  1. Przykład sukcesu . W każdym społeczeństwie. Sieci można znaleźć utraty społeczności, w których są historie sukcesu. Patrząc na kobiety, które straciły na wadze od 130 kg do 60, przychodzi zrozumienie, że nic nie jest niemożliwe, a jeśli istnieje pragnienie, wtedy wszystko na pewno się uda.
  2. Szok Dziewczyna, która od dawna była szczupła, a potem wyzdrowiała, może na początku tego nie zauważać. A później, po obejrzeniu zdjęć na plaży, przeżyje najsilniejszy szok, który zmusi ją do przecenienia sytuacji i posuwania się naprzód. Przeglądanie najgorszych zdjęć to dobre psychologiczne przygotowanie do utraty wagi.
  3. Upokorzenie Jeśli dziewczyna publicznie nazywa się obraźliwymi słowami ze względu na jej wagę - jest to bardzo silny czynnik motywujący do zmiany i pokazania wszystkim jej prawdziwego wyglądu. Jednakże, jeśli postać jest słaba, wtedy dziewczyna może być pocieszana przez jedzenie, które tylko pogorszy sytuację. Musimy znaleźć siłę dla prawego gniewu i zjednoczyć się. Trudno jest nazwać to psychologiczną metodą utraty wagi, ale jeśli pamiętasz wszystkie nieprzyjemne incydenty, które przydarzyły Ci się z powodu ciężaru, pomoże ci to dostroić się w pożądany sposób.
  4. Miłość do siebie . Dziewczynki z normalną samooceną mają mniejsze szanse na nadwagę - lubią dbać o siebie, ozdabiają się pięknymi rzeczami i czerpią z tego przyjemność. Weź kartkę i pisz co najmniej 20 powodów, dla których będziesz trening psychologiczny do utraty wagi lepiej, gdy schudniesz. Możesz włączyć wszystko, od pewności siebie po elegancki brzuch i piękne modne ubrania, które są tylko szyte w małych rozmiarach. Jest to konieczne, ponieważ bez pojęcia, dlaczego musisz schudnąć, nie zmusisz się do tego, potrzebujesz psychologicznej motywacji do utraty wagi.
  5. Firma Jeśli masz partnera, o wiele łatwiej będzie ci się zmierzyć. Jeśli nie masz kogoś w gronie znajomych, zapisz się na siłownię i znajdź tam kogoś lub skorzystaj z psychologicznego treningu na odchudzanie. Jeśli istnieje takie wsparcie i zrozumienie, utrata wagi zmienia się w wydarzenie, a nawet trochę bawi.

Najważniejsze - nie trać serca i pracuj nad sobą, szukaj swojej motywacji. Odniesiesz sukces!