Praktycznie każda utrata wagi jest znana z sytuacji, gdy wysiłki zmierzające do zmniejszenia masy pozostają takie same, a strzałka ciężarów zatrzymuje się przy jednym znaku i nie chce się dalej poruszać. Zjawisko to otrzymało nawet specjalną nazwę - "diet plateau". Dlaczego waga stoi w miejscu, gdy traci wagę, zostanie omówiona w tym artykule.

Retencja płynów w ciele

Przede wszystkim muszę powiedzieć, że liczba, z którą osoba się zaczyna utrata wagi . Im więcej masy, tym większy pion, a zwłaszcza w pierwszych dniach i tygodniach diety. Cóż, im cieńsza osoba, tym trudniej pozbyć się kilku kilogramów i często zauważa, że ​​pion nie jest wcale. Proces zmniejszania masy tłuszczu może być maskowany przez przewyższanie akumulacji lub zatrzymywanie płynów w organizmie. Jest to typowe dla kobiet w drugiej fazie cyklu menstruacyjnego. W tym okresie wzrasta wytwarzanie hormonu progesteronu, co pociąga za sobą zatrzymywanie wody. Ale gdy tylko cykl się kończy, proces odchudzania zostaje odnowiony.

Zmniejszenie zużycia energii

Ci, którzy zastanawiają się, dlaczego waga wciąż spada, muszę powiedzieć, że cała wina może być sztywnym systemem żywieniowym. Aby wykonywać czynności życiowe, ciało wymaga ogromnej ilości energii, którą otrzymuje z pożywienia. Obniżając kaloryczną zawartość twojej diety, spodziewamy się, że zacznie czerpać energię ze swoich własnych zasobów - tłuszczu, zgromadzonego w rezerwie, ale nie spieszy się z nim rozstać. o wadze przy zrzucaniu wagi Ciało chroni się, zachowując nagromadzoną energię, ale zmniejszając zużycie energii. Dlatego każda trudna dieta prowadzi do gwałtownego spadku siły i nastroju. Jest pragnienie, aby coś zrobić, po prostu chcę się położyć i nie ruszać. Metabolizm spowalnia tak bardzo, że nie ma już energii wystarczającej do życia i pracy.

Dlatego zastanawiając się, co zrobić, gdy waga jest na miejscu z ciężką utratą wagi, należy zmienić taktyki i osłabić "ciśnienie", zwiększając zawartość kalorii w diecie, ale nie kosztem prostego węglowodany i tłuszcze oraz białka i błonnik, zawarte w zbożach, warzywach i owocach. Podczas utraty wagi można stanąć na miejscu z powodu niewłaściwego obciążenia. Nieracjonalny stosunek spożywanych i spożywanych kalorii może prowadzić do aktywnego budowania masy mięśniowej, co natychmiast wpłynie na wagę. Ponadto nie każde obciążenie może prowadzić do utraty tkanki tłuszczowej. Aby schudnąć podczas utraty wagi, lepiej iść na spacery, taniec, aerobik, pływanie w basenie.