Kreatyna praktycznie nie ma żadnych skutków ubocznych, a większość eksperymentów, przy pomocy których próbowali ustalić szkodliwość tej substancji, udowodniła, że ​​jest praktycznie nieszkodliwa. I te działania niepożądane, które wciąż występują sporadycznie, najczęściej są wynikiem nieprawidłowego odbioru lub nieprzestrzegania dawkowania. Jednak ich znajomość nie będzie zbyteczna.

Co to jest niebezpieczna kreatyna?

  1. Pierwszą rzeczą, która może być niebezpieczna, jest kreatyna - zatrzymywanie wody w ciele. Zniszczenie ciała nie będzie możliwe, po prostu zwiększ wagę swojego ciała. Nie oznacza to jednak, że konieczne jest zmniejszenie ilości zużywanej cieczy, ponieważ prowadzi to do innych problemów. A także nie stosuj leków moczopędnych. Woda zniknie sama, gdy tylko przestaniesz jeść kreatynę.
  2. Jeśli organizm nie ma wystarczającej ilości wody, może prowadzić do odwodnienia, to znaczy, że płynna część krwi przejdzie do tkanki mięśniowej. Może to przyczynić się do poważniejszych problemów.
  3. Kolejny nieprzyjemny wpływ kreatyny na organizm - naruszenie trawienia. Kiedy przyjmujesz ten suplement diety, możesz odczuwać ból żołądka, mdłości i możesz mieć biegunkę. Dzieje się tak, gdy w granulkach stosuje się kreatynę, zastępując ją płynem lub w kapsułkach Pozbędziesz się tego problemu.
  4. działanie kreatyny
  5. Wiele osób interesuje się tym, czy kreatyna wpływa na potencję, więc możemy cię zadowolić - nie. Ten mit powstał z tego powodu, że wielu sportowców, chcących oszczędzać pieniądze, nabywa niskiej jakości suplementy diety. Zdobądź leki wysokiej jakości, a ten problem nie będzie Ci straszny.
  6. Kreatyna, której korzyści i szkody wciąż są badane, może powodować skurcze i skurcze. Wynika to głównie z braku płynów w organizmie lub z powodu zwiększonego treningu, więc nie ma w tym nic złego.
  7. Są uczniowie, którzy są uczuleni na kreatynę, ale to jest indywidualne dla każdej osoby. Dlatego przed zakupem należy koniecznie przestudiować skład leku.

To wszystko, wszystkie efekty uboczne są niewielkie i można się ich łatwo pozbyć, więc możesz wziąć kreatynę i nie bać się niczego.