Chociaż aktywność fizyczna i sport są przydatne dla poprawy zdrowia i ogólnych funkcji organizmu, większość kobiet zajmuje się głównie kwestią spożycia kalorii podczas uprawiania sportu. Wiele osób decyduje się na rodzaj aktywności fizycznej na podstawie tych wskaźników, więc zdecydowaliśmy się opracować, ile kalorii można stracić podczas uprawiania tego rodzaju sportu.

Zużycie kalorii podczas pracy

Wiele osób decyduje się biec na utratę wagi, ponieważ jest to najłatwiejszy i najtańszy sport, który nie wymaga dużych nakładów materialnych, ponieważ można biegać w parku lub na ulicy. Ponadto, podczas biegania kalorie spalają się dobrze, ale intensywność tego procesu zależy od kilku czynników: twojej wagi, prędkości biegu i regularnego biegania. Jeśli dana osoba waży około 50-60 kg i biegnie z prędkością 6 km na godzinę 30 minut, wówczas spala w tym czasie 190 kalorii. Jeśli dana osoba waży około 100 kg, utrata kalorii w podobnych warunkach wyniesie 360 ​​kcal. Podczas biegu należy pamiętać, że ciężkie wyczerpanie może zaszkodzić ciału, a osoba ważąca 50-60 kg lepiej spalić nie więcej niż 500 kalorii na raz.

Zużycie kalorii podczas pływania

Pływanie , a także świetny sposób na spalanie kalorii, które wzmacniają organizm i rozwijają wszystkie grupy mięśniowe. Ten sport jest uważany za najmniej traumatyczny i jest zalecany dla osób o każdym poziomie sprawności fizycznej. Intensywność spalania kalorii podczas pływania zależy od masy ciała, tym więcej wagi, więcej spalonych kalorii i rodzaju pływania. Na przykład, o wadze 50-60 kg i powolnym pływaniu z mosiądzem przez godzinę, można spalić około 300 kcal. Powolne pływanie w poprzek spala 400 kcal, a szybka pływanie spala około 450 kcal.

Zużycie kalorii na rowerze

Jazda na rowerze stała się ostatnio coraz bardziej popularna, szczególnie wśród ludzi młodych. Wiele osób woli pracować w ten sposób lub po prostu jeździć na rowerze z przyjaciółmi. To świetny sposób, aby nie tylko spalać kalorie, ale także wzmacniać zdrowie i mięśnie ciała. Jeśli nie masz zwykłego roweru lub nie wiesz, jak jeździć, możesz zawsze spróbować swoich sił w symulatorze rowerowym na siłowni. Intensywność spalania kalorii podczas jazdy na rowerze zależy od szybkości poruszania się i czasu trwania podróży, a także od jazdy w powietrzu, a następnie od charakteru terenu. Ale średnio osoba o wadze 60-70 kg jeżdżąca rowerem po mieście spali godzinę około 280 kcal, a podczas jazdy na rowerze górskim w przeciętnym złożonym terenie - około 400 kcal.

Zużycie kalorii na siłowni

Na siłowni, a także podczas ćwiczeń, zużycie kalorii zależy przede wszystkim od intensywności i złożoności obciążeń, od wyboru ćwiczeń i sprzętu do ćwiczeń. Podobnie jak w przypadku innych rodzajów ćwiczeń, ważna jest masa ciała osoby - im więcej, tym więcej kalorii zniknie podczas jednego ćwiczenia. Ale jeśli przyniesie się średnią intensywność spalania energii podczas zajęć, to można ją podzielić na pięć poziomów, w zależności od ciężkości.

Tak więc kobiety ważące 50-60 kg w ciągu 80-90 minut z "bardzo małymi" obciążeniami tracą 290-390 kcal, z "niskim" - 390-480 kcal, z "średnimi" obciążeniami, tracą około 490-590 kcal, zużycie kalorii podczas pracy przy "wysokim" - 590-700 kcal i przy "bardzo wysokich" obciążeniach można spalić 750-900 kcal.

Wydatki kaloryczne na tańce

Taniec - To chyba najbardziej zabawny i przyjemny sposób na spalanie kalorii. Możesz tańczyć w dowolnym miejscu: w studio, w nocnym klubie lub w domu w kuchni, a jednocześnie schudnąć. Dziewczyna ważąca 60 kg straci 240 kcal na godzinę, ćwicząc tańce towarzyskie, balet 650 kg, a tancerka straci 350 kcal.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj spalania kalorii wybierzesz, najważniejsze jest to, że te ćwiczenia przynoszą Ci przyjemność.