Dzisiaj istnieje przekonanie, że poważny wzrost w sporcie i liczne trening nie przyniesie rezultatów bez uwzględnienia dziennej dawki specjalnych dodatków i odżywek dla sportowców. Kreatyna jest jednym z ulubionych miłośników podnoszenia ciężarów i sportu w ogóle.

Kreatyna jest substancją zaangażowaną w metabolizm energetyczny. Gromadzi się w mięśniach szkieletowych i zapewnia ich wzrost, poprawia syntezę białek w ciele. Najczęściej jest to kreatyna preferowana przez początkujących.

Jak działa kreatyna?

Kiedy kreatyna dostanie się do organizmu z wodą, wchodzi do mięśni i stymuluje ich wzrost. Występuje pogrubienie włókien mięśniowych i wzrost mięśni. Kreatyna przyspiesza regenerację sił i zwiększa wytrzymałość, dając sportowcom dodatkowy czas na udoskonalone treningi.

Czy kreatyna jest szkodliwa dla zdrowia?

Faktem jest, że wpływ kreatyny na ludzkie ciało pozostaje całkowicie niezbadany. Istnieje jednak wiele możliwych negatywnych konsekwencji jego użycia:

  • wzdęcia;
  • zatrzymanie wody w ciele;
  • problemy z trawieniem;
  • skurcze i skurcze;
  • trądzik

Jak kreatyna wpływa na potencję?

Wielokrotnie w Internecie lub w dyskusjach na temat "odpowiedniego sportu" zauważyliście następującą frazę: "Spożywanie kreatyny prowadzi do impotencji i bezpłodności". Do tej pory to wyrażenie jest przypisywane liczbie mitów, które mogą przestraszyć początkujących kulturystów. Użyj kreatyna a problemy z mocą nie są ze sobą powiązane.

Proponuję również zapoznać się z innymi fałszywymi opiniami na temat konsekwencji stosowania tej substancji:

  • Kreatyna pomaga zwiększyć ciśnienie krwi;
  • Kreatyna ma działanie rakotwórcze;
  • Kreatyna ma negatywny wpływ na serce;
  • kreatyna jest uzależniająca.

Jak długo można przyjmować kreatynę?

Dzienna dawka dobowa wynosi do 5 gramów w dogodnym dla ciebie czasie. jak działa kreatyna Najlepsza formuła do przyjmowania kreatyny to jazda na rowerze i zatrzymywanie się: dwa tygodnie ładowania ciała substancją, a następnie dwa tygodnie wytchnienia.

Jak testować kreatynę pod kątem autentyczności?

Dla własnej korzyści, niektóre firmy produkujące kreatynę, mieszają ją z różnymi wypełniaczami, więc przy wyborze kreatyny należy zachować szczególną ostrożność i zakupić ją od zaufanych producentów. Proszek jest bezwonny i prawie nie ma smaku. Również czysta kreatyna pozostawia niewielką pozostałość, ale jeśli tak się nie stanie - substancja jest mieszana z glukozą, a zawartość kreatyny w niej nie przekracza 20%.