Niekończące się identyczne szare codzienne życie, czołganie się jeden po drugim, może doprowadzić każdego do uciśnionego państwa. Ale możesz wypełnić swoje życie kolorami za pomocą pozytywnych emocji. Istnieje wiele rodzajów pozytywnych emocji, każdy z nich wniesie swój pozytywny ładunek do twojego świata.

Lista pozytywnych emocji:

 1. Zainteresowanie, zainteresowanie, ciekawość - najczęściej powstające emocje motywują do rozwoju myślenia, wiedzy, umiejętności. Zainteresowanie jest jedyną motywacją, która wspiera wdrożenie rutynowej pracy. Zainteresowana osoba ma pragnienie poszerzenia swojego doświadczenia, odkrywania czegoś nowego. Z dużym zainteresowaniem osoba czuje odrodzenie i entuzjazm.
 2. Niespodzianka to przemijająca emocja: pojawia się szybko i znika równie szybko. Jego zadaniem jest przygotowanie osoby do nagłych lub nowych wydarzeń, udanych działań.
 3. Radość - odnosi się do pozytywnych emocji osoby, cechuje ją poczucie pewności, ważności, zdolność pokonywania trudności i czerpania przyjemności z życia. Towarzyszy mu zadowolenie z siebie, świata i otaczających ludzi, poczucie odzyskania energii i własnej siły. Radość budzi się, gdy osoba realizuje swój potencjał. Przeszkody do samorealizacji uniemożliwiają pojawienie się radości.
 4. Szczęście to najpotężniejsza pozytywna emocja. Występuje, gdy dana osoba osiąga cel lub kiedy zbliża się ten moment. Droga do szczęścia - w ideałach, marzeniach, celach. Przewidują wynik, przyczyniając się do pojawienia się przyjemnych uczuć. Im bliżej i bliżej celu, tym mniejsze poczucie szczęścia. Osoba, która chce doświadczyć szczęścia w pełni, musi określić swoje umiejętności i osiągnąć trudne, odległe cele.
 5. Wdzięczność - rodzi się, gdy osoba czuje wdzięczność, zdaje sobie sprawę, że otrzymał jakąś korzyść.
 6. Nadzieja to optymizm, wiara, że ​​wszystko będzie dobrze w ostatecznym wyniku. Problemy nie wydają się nierozwiązane, osoba widzi przyszłość jako jasną i wierzy, że jego życzenia się spełnią, bez względu na wszystko.
 7. Spokój - pojawia się, gdy wszystko idzie dobrze, czujesz się zrelaksowany i spokojny. Twój umysł nie jest obciążony zmartwieniami. Pokój przychodzi w chwili spokoju i spokoju, kiedy można po prostu cieszyć się teraźniejszością.
 8. Czujemy dreszczyk podziwu i ciekawości o czymś niesamowicie pysznym. Mogą to być niezwykłe zjawiska naturalne, dzieła sztuki, osiągnięcia technologiczne. W takich momentach przychodzi zrozumienie, że jesteśmy tylko nasieniem w rozległym świecie.

Jak uzyskać pozytywne emocje?

 1. Możesz także uzyskać pozytywne emocje za pomocą zwykłych słów. Zapewne zauważyłeś, że miłe słowa wypowiedziane przez twoją ukochaną natychmiast podnoszą na duchu. Słowa wywołujące pozytywne emocje są szczególne dla każdej osoby.
 2. Jednym ze sposobów wywoływania pozytywnych emocji jest spotkanie z przyjaciółmi z dzieciństwa i młodości. Idź na spotkanie absolwentów lub na przyjazną randkę, a otrzymasz za to ładunek pozytywnych emocji.
 3. Znajdź pozytyw w swoim życiu. Ponownie sprawdź każdą sytuację i nadaj jej pozytywny kolor. Optymistyczne spojrzenie na świat pozwala uzyskać więcej pozytywnych emocji i uczuć.
 4. Jeśli nie wiesz, gdzie uzyskać pozytywne emocje - podróż. Wspaniałą opcją jest wycieczka nad morze, ale możesz ograniczyć się do swojego miasta. Spędź cały dzień spacerując po lesie, park da ci wspaniały nastrój.
 5. lista pozytywnych emocji
 6. Znajdź swoje hobby. Realizacja twórcza uwolni od negatywnych i da radość.
 7. Uśmiechaj się często. Nasz mózg nie rozróżnia szczerych i fałszywych uśmiechów, reaguje na nie tak, jakby był prawdziwy. Dlatego nawet fałszywy może wywołać pozytywne emocje.

Świat emocji przenika całe ludzkie życie: komunikację, interakcje z ludźmi, aktywność i poznanie. Działanie emocji pozytywnych jest olbrzymie: pozwalają one na rozwijanie nawykowych działań i myślenia, tworzenie osobistych zasobów, rozbudzanie radości, poprawę zdrowia i dobrego samopoczucia w czasie.