Kto z nas nie ma problemów! Ale aby zmniejszyć ich liczbę, psychologowie mówią, że dana osoba musi kochać siebie: specjalne techniki psychologiczne zostały stworzone do treningu.

Jaka jest esencja psychotechniki?

Z reguły ci, którzy nie mieli dość miłości w dzieciństwie, nie lubią siebie. Są gotowi do poświęcenia, odrzucenia korzyści i wygody ze względu na dzieci (rodziców, męża itd.). Same w sobie nie widzą niczego wyjątkowego, nie uważają, że zasługują na uwagę i troskę, a tymczasem ci z otoczenia, korzystający z najlepszych cechy tacy ludzie. Czas więc dowiedzieć się, co to znaczy kochać siebie i zrobić krok w kierunku siebie.

  1. Najpierw rozważ siebie w lustrze (zrób to, kiedy jesteś sam w domu) i zrozum, że jesteś tym, kim jesteś, a to jest twój urok, ponieważ nie ma drugiej takiej osoby. Uśmiechnij się, nawet jeśli po raz pierwszy uśmiech jest wymuszony, a nawet nieco nieszczęśliwy. Bądźcie pewni: za tydzień będziesz szczęśliwy, uśmiechając się swoim odbiciem w lustrze.
  2. A teraz nazwij się czułym imieniem, chwal się za coś (przynajmniej za barszcz, który tylko ty jesteś tak pyszny).
  3. Aby zrozumieć, jak się kochać, skorzystaj z następujących wskazówek: napisz na kartce w kolumnie wszystkie najlepsze cechy osobiste i ludzkie (responsywność, zaangażowanie, współczucie, umiejętność haftowania itp.). Cóż, jeśli wybierzesz ich pięć tuzinów. A teraz z drugiej - czego nie lubisz o sobie (również 50). Przeczytaj, a teraz spal tę ulotkę i zapomnij o tym, ale ulotkę, w której zapisywane są twoje najlepsze cechy, czytaj codziennie.
  4. Nadal chcesz zrozumieć, jak akceptować i kochać siebie - idź do fryzjera, zrób nową fryzurę, manicure, chodź po sklepach, kup przynajmniej jedną nową rzecz. A także - idź do sklepu jubilerskiego i wypróbuj miły mały pierścionek. Nie trzeba kupować, ale nawet dopasowanie się poprawi nastrój . Teraz wróć do domu i spójrz w lustro: czy kobieta nie jest w nim odbita? Czy ona nie jest warta miłości i uwagi? To wszystko. Dlatego najpierw pokochasz siebie, nasycisz się szacunkiem, a tam, widzisz, a reszta zrozumie, że zasługujesz na wszystko co najlepsze w tym życiu.