Młodzieży współczesnej trudno jest wyobrazić sobie życie bez Internetu. Internet mocno wkroczył w życie każdej osoby, instytucji i przedsiębiorstwa. Nawet dzieci uważają Internet za ważną część życia.

Jakie jest korzystanie z Internetu?

Dochodzenie naukowców i lekarzy badających użycie i szkodę Internetu jest odmienne. Nikt nie zaprzecza, że ​​Internet znacznie uprościł wiele rzeczy. Łatwiej było uczniom i studentom studiować, ponieważ mieli swobodny dostęp do ogromnej ilości materiałów dydaktycznych. Przedsiębiorstwa mogą teraz komunikować się znacznie łatwiej i szybciej. Dzięki Internetowi każdy może dobrze się bawić bez wychodzenia z domu. Sieci społecznościowe umożliwiają komunikację z ludźmi z całego świata.

Wraz z tym, lekarze brzmią alarm, ponieważ Internet przyczynia się do rozwoju różnych chorób. Obecność Internetu zwiększa czas spędzony na komputerze. I, jak wiadomo, jest to siedzący tryb życia, który powoduje wiele chorób. Problemy z widzeniem, kręgosłupem szyjnym i słabą postawą również zwiększają się wraz ze wzrostem liczby aktywnych użytkowników Internetu.

Szkody i zalety Internetu dla dzieci w wieku szkolnym

Główną zaletą Internetu dla uczniów jest dostępność informacji edukacyjnych. Znacznie łatwiej było pisać streszczenia, raporty, znaleźć materiał do twórczej pracy. Jednocześnie jednak otwiera się dostęp do mnóstwa gotowych prac i prac domowych, co zmniejsza potencjał twórczy studentów.

Poza tym wyglądem sieci społecznościowe doprowadziło do tego, że komunikacja z realnego świata przeszła w wirtualną.

Jednak największym problemem Internetu jest to, że powoduje uzależnienie u dzieci, ponieważ nie rozwinęły one w pełni swojej psychiki.

Dzieci muszą być nauczane, aby właściwie korzystać z globalnej sieci i jak spędzać czas w Internecie z korzyścią. Chociaż o wiele bardziej przydatne byłoby rozmawianie z przyjaciółmi twarzą w twarz i chodzenie po ulicy.

szkody i korzyści z Internetu dla dzieci w wieku szkolnym