Wieczorem wychodzisz na ulicę i masz wrażenie, że kręcisz horror, bo na ulicy nie ma nikogo, ale wszyscy, bo wszyscy siedzą w domu przy komputerze i rozmawiają na portalach społecznościowych. Problem XXI wieku to uzależnienie od Internetu. Bardzo trudno jest znaleźć osobę, która nie jest zarejestrowana w żadnej sieci społecznościowej i nie udaje się tam co najmniej raz dziennie, aby sprawdzić, czy ktoś napisał do niego lub może, umieścić "podobne". Dzisiaj młodzi ludzie nie spotykają się na podwórku i komunikują się w Internecie, facet z dziewczyną zaczyna się zaznajamiać nie z banalnym pytaniem "Czy twoja matka nie potrzebuje zięcia?", Ale z "Czy dodasz mnie jako przyjaciela?".


Objawy uzależnienia od sieci społecznościowych
 1. Gdy zainteresowanie, dlaczego nikt do ciebie nie pisze, nie ma znaczenia, czy coś dzisiaj zjadłeś, czy nie, czas pomyśleć o tym, że zaczynasz żyć wirtualnie.
 2. Jeśli pierwszą rzeczą, jaką robisz po przebudzeniu, jest włączenie komputera i spędzanie wolnego czasu przed monitorem w ciągu dnia, jest to wyraźna oznaka uzależnienia.
 3. Wiesz o swoich znajomych tylko za pośrednictwem sieci społecznościowych, a kiedy ostatni raz się spotkałeś, nie zapamiętaj. Oglądasz codziennie miliony zdjęć, czytasz statusy i wiesz tylko o życiu innych, jest to jeden z głównych objawów uzależnienia.
 4. Na twojej liście znajomych znajduje się ponad 2 tysiące osób, chociaż w rzeczywistości nie więcej niż trzydzieści.
 5. Płacisz prawdziwe pieniądze, żeby kupić głosy, abyś mógł wysłać komuś wirtualny prezent lub pocztówkę, zatrzymać się i pomyśleć, ponieważ masz prawdziwe problemy.
 6. Jeśli Internet nagle znika dla ciebie, to koniec świata, nie wiesz, co robić, a Ty odcinasz numer telefonu dostawcy, wszystko to jest uzależnienie od internetu.

Porównaj wirtualną korespondencję z prawdziwą komunikacją, gdy widzisz emocje Człowieku, dotknij go, chyba że jakiś "uśmiech" zastąpi prawdziwy uśmiech.

Co robić

Jeśli wkrótce coś nie zmienisz, jesteś tak zanurzony w wirtualnym życiu, że nigdy nie możesz się stamtąd wydostać.

 1. Zacznij stopniowo zmniejszać czas spędzany w sieciach społecznościowych. Na przykład każdego dnia maksymalnie pół godziny. Poświęć wolny czas na prawdziwe komunikacja . Zacznij przynajmniej od rozmów telefonicznych, to będzie pierwszy krok do rzeczywistości. Idź do kina, do kawiarni, komunikuj się z prawdziwymi ludźmi, a zauważysz, jak przyjemnie i wygodnie jesteś. Jeśli chcesz podzielić się czymś ze swoimi przyjaciółmi, nie pisz nowego statusu, powiedz o tym osobiście.
 2. Ustaw limit komunikacji w sieci, jeśli sam nie możesz jej kontrolować, zapytaj kogoś o swoich bliskich. Aby zobaczyć zdjęcie, wystarczy przeczytać wiadomości za pół godziny, maksymalnie godzinę. Istnieją nawet specjalne programy, które odliczają czas, a następnie blokują komputer.
 3. Usuń z telefonu wszystkie programy, które pozwalają ci wejść do sieci społecznościowej, więc przynajmniej na drodze i poza domem nie ulegniesz pokusie.
 4. Przeczytaj te książki lub kup wersję elektroniczną, która nie ma dostępu do Internetu. Książki mają pozytywny wpływ na ludzki mózg, możesz skoncentrować się na zdobywaniu jak pokonać zależność od sieci społecznościowych1 konkretne informacje i nie będą rozpraszać się przez różnego rodzaju ciekawe linki i reklamy.
 5. Dowiedz się, jak uzyskać informacje z gazet, czasopism, a także wiadomości, które pojawiają się w telewizji. Internet musi być używany niezwykle rzadko, gdy jest naprawdę potrzebny. Kiedy pozbywasz się uzależnienia społecznego, często możesz być w Internecie.
 6. A teraz numer śmierci - usuń wszystkie swoje strony we wszystkich sieciach społecznościowych. Na początku będzie ciężko, ale po kilku tygodniach będziesz bardzo zadowolony z akcji, ponieważ teraz masz dużo wolnego czasu na prawdziwą komunikację z przyjaciółmi.