Uważa się, że średnia długość życia osoby wynosi 90 lat. Każdego dnia ludzie próbują zmieniać statystyki i przedłużać ten wiek. Dlaczego niektórzy ludzie czują się młodzi i silni w wieku 60 lat, podczas gdy inni mają już 20 lat i mają 20 lat? Cała wina zegara biologicznego - złożona w każdym z nas, jest naszą codzienną codzienną rutyną, która często nie pokrywa się z ziemskim czasem.

Jak poznać swój zegar biologiczny?

Aby przedłużyć młodość i poprawić ogólny stan zdrowia, musisz wiedzieć, jak obliczyć zegar biologiczny, aby to zrobić, musisz przestrzegać następujących zasad:

 1. Aby nauczyć się słuchać swoich zegarów biologicznych, musisz stać się harmonijnie rozwiniętą osobowością, to znaczy być w stanie dostosować się w różnych warunkach środowiskowych. Pomoże to nie tylko dostosować zegar biologiczny narządu, ale także uniknąć wielu chorób przewlekłych.
 2. Zegar biologiczny człowieka reaguje na wszystkie zewnętrzne niekorzystne czynniki, czy to stres, depresja czy chroniczne zmęczenie, nie ma znaczenia, najważniejsze jest to, że wszystkie te czynniki powodują, że poruszają się szybciej, co prowadzi do nieuchronnej śmierci. Aby uniknąć szybkiej śmierci, musisz poświęcić wystarczająco dużo czasu na odpoczynek.
 3. Słuchaj swojego wewnętrznego świata i żyj w zgodzie z nim, wtedy ciało pozwoli ci wydać ukryte wewnętrzne rezerwy.
 4. Stwórz swoją codzienną rutynę i ściśle przestrzegaj każdej pozycji. Jedz w wyznaczonych godzinach, idź spać na czas i obudz się w tym samym czasie. Pomoże to zsynchronizować wszystkie komórki w ciele i zacznie działać w jednym rytmie.
 5. Aby poczuć swój wewnętrzny zegar biologiczny, należy wykonać specjalne ćwiczenie. Zrób to wieczorem leżąc na łóżku. Więc zamknij oczy i rozciągnij się na plecach, mentalnie zbadaj siebie od stóp do głów. Zrelaksuj się i poczuj ciepło w sobie, rozluźniaj mięśnie, które są napięte w ciągu dnia, oddychaj gładko i nie głęboko.

Ta procedura powinna być wykonywana codziennie, a następnie wkrótce poczujesz nie tylko swoje ciało, ale także biorytmy, przez które ono żyje.

Odżywianie dla zegarów biologicznych

Czy wiesz, że jedzenie ma swój własny zegar biologiczny? A jeśli przylegasz do prawidłowego rytmu biologicznego, jedzenie, które przyjmujesz, będzie w pełni wchłonięte i stanie się bardzo przydatne dla organizmu.

 • więc jeśli masz śniadanie od 7 do 9 rano, to musisz wiedzieć, że w tym momencie sok żołądkowy jest uwalniany w bardzo małej ilości, co nie pozwala na trawienie pokarmów zawierających tłuszcze i białka:
 • ale od 10 do 12 żołądek jest w maksymalnej aktywności, co oznacza, że ​​ten czas jest odpowiedni na pełny obiad;
 • od 13 do 16 godzin najlepiej jest dać żołądkowi odpocząć, ponieważ w tym czasie organizm jest w minimalnej aktywności. I od 16 do 17 godzin, najlepiej przylgnij do angielskiej tradycji - pić sok, kompot lub herbatę, w najgorszym razie tylko wodę. Możesz również zafundować sobie deser lub owoce;
 • o godzinie 18, sałatki warzywne, orzechy, produkty z kwaśnego mleka, a także masło i olej roślinny są dobrze przyswajane;
 • ludzki zegar biologiczny
 • ale po 21 godzinach nie warto. Przez jeden dzień organizm otrzymał wystarczającą ilość żywności, którą trzeba przetworzyć i potrzebuje na ten czas. Picie herbaty w nocy jest również złym pomysłem, chyba że w lustrze chcesz zobaczyć nieznajomą twarz z opuchniętymi oczami.

Jednak wszystko opisane powyżej jest po prostu opisem ludzkiego zegara biologicznego, aby nauczyć się jak zarządzać własnym czasem wewnętrznym, trzeba poświęcić odpowiednią uwagę snu, odpoczynku i jedzenia. A jeśli wszystko zrobisz dobrze, twój wiek biologiczny zawsze będzie odpowiadał rzeczywistemu.