Pettiness - być może najgorsza cecha, jaką kobieta może dać mężczyźnie. W końcu wszyscy marzymy o hojności duszy, szerokich gestach i pięknych czynach. Od drobnego mężczyzny raczej nie będziesz na nie czekać. Co więcej, drobna osoba, naszym zdaniem, jest skąpcem, a on jest skąpy nie tylko na prezenty, ale także na uczucia.

Można śmiało powiedzieć, że małostkowość nie jest mniej charakterystyczna dla kobiet, ale my sami postrzegamy tę cechę znacznie łagodniej. Ale zacznijmy, zobaczmy, czym jest drobna osoba i czy to po prostu skąpiec, czy małostkowość nie jest odzwierciedlona w jednym materialnym składniku.

Nasze życie składa się z wielu wydarzeń, które z kolei można podzielić na inne, mniejsze wydarzenia. A każde działanie, nawet najmniejsze, jest wynikiem naszych decyzji. Jedni biorą lekko, inni uważnie ważymy. Drobna osoba rozprasza uwagę tylko na drobiazgach, właśnie w nich dostrzega szczególną wagę. Ale, niestety, wspaniałe pomysły i przypadki rzadko trafiają w ich ręce, ponieważ czas jest pożerany drobnymi wysiłkami. Filistynowa małostkowość, skąpstwo - wszystko to przeszkadza człowiekowi wznieść się ponad zamieszanie, poczuć życie i, co najważniejsze, osiągnąć naprawdę wysokie poziomy. Szczegóły są tak zajęte przez świadomość drobnego człowieka, że ​​ogólny obraz nie sumuje się z jego głową.

Istota małostkowości

Skąpstwo jest przeciwną stroną rozproszenia i jak każda skrajność może prowadzić do codziennych problemów. Tak więc, na przykład, drobna osoba może dokładnie kontrolować porządek w domu, nie zauważając subtelnych problemów psychologicznych. Dla niego praca domowa dziecka jest ważniejsza niż rozwiązywanie głębszych kompleksów. Nie oznacza to, że ten drobny człowiek jest zły na swój małostkowość natura. Jest zbyt krótkowzroczny.

Mnogości domowe, dodatkowo kradną czas i wrażliwość psychiczną od osoby. Smutek w oczach jest bardziej niedostrzegalny niż dodatkowa mote i penny, spontaniczne decyzje, bez żadnego usprawiedliwienia dla siebie, z wyjątkiem najsilniejszych impulsów duszy, są omijane jako początkowo niepoprawne. Ponieważ ludzie małostkowi są szczególnie przydatni, aby się zrelaksować i zrobić coś niezwykłego. Często wyglądają ukochane w oczach, śnij więcej, słuchaj swojej duszy. A potem małostkowość przekształca się w oszczędność, opiekę i generalnie pozytywną jakość, która może wzmocnić każdą rodzinę.