Wielu rodziców marzy o tym, by ich dziecko wyrosło na wyjątkowe, stając się dumą. Jeśli ktoś może się pochwalić umiejętnościami dzieci w pojedynkę, inni spieszą się, aby zapisać swoje dzieci do specjalnych szkół, gdzie pomogą im rozwijać swoje zadatki. W jednej z tych wyspecjalizowanych instytucji dzieci uczą się, czym jest arytmetyczna mentalność. Jakie są plusy i minusy tej techniki?

Arytmetyka mentalna - co to jest?

W arytmetyce umysłowej zwyczajowo rozumie się program rozwoju zdolności umysłowych i kreatywnych inklinacji z powodu obliczeń arytmetycznych na rachunkach. Technikę arytmetyki umysłowej zapewnia się uczniom w wieku od czterech do szesnastu lat. Zostało założone dwa tysiące lat temu i obecnie działa w pięćdziesięciu dwóch krajach świata. Arytmetyka psychiczna pomaga dzieciom rozwijać obie półkule mózgu.

Na czym polega arytmetyka umysłowa?

Aby podjąć ważną decyzję, rodzice muszą zrozumieć istotę arytmetyki umysłowej. Z jej pomocą dziecko będzie mogło:

 • nauczyć się kreatywnie myśleć;
 • rozwijać pamięć, myślenie, logikę i pomysłowość;
 • wykazać się kreatywnością;
 • poprawić wyniki w szkole;
 • obliczyć złożone równania w umyśle.

Poprzez takie działania student będzie w stanie rozwinąć logikę i nauczyć się wyniku mentalnego. Ponadto dziecko będzie zainteresowane nową wiedzą i umiejętnościami. Na takich lekcjach zawsze jest ciekawa i zabawna: przykłady matematyczne można zastąpić tańcami, piosenkami i wierszami. Tutaj praca jest wykonywana na wytrwałości, uważności, komunikacji, przez wyobraźnię i intuicja.

Zastosowanie arytmetyki mentalnej

Matematyka psychiczna jest studiowana w szkołach specjalnych. Przez cały okres nauki dzieci muszą przejść od dziesięciu do dwunastu poziomów. Każdy taki poziom trwa nie więcej niż cztery miesiące. Zajęcia muszą odbywać się raz lub dwa razy w tygodniu. W półtora roku dziecko może wykonywać różne obliczenia z 4 lub 5-cyfrowymi liczbami w umyśle. Trening odbywa się za pomocą specjalnego narzędzia, które przypomina liczydło - liczydło. Początkowo dzieci muszą się uczyć, jak z nim pracować, dotykając palcami kości.

książki na temat arytmetyki mentalnej

Arytmetyka psychiczna - za i przeciw

Ta technika ma swoje zalety i wady. Jednak nie wszyscy rodzice wiedzą, czego uczy arytmetyka mentalna. Do zalet tej techniki należą:

 1. Dziecko uczy się liczyć szybko w umyśle.
 2. Dzięki stymulacji zdolności motorycznych rąk uczniowie rozwijają lewą półkulę.
 3. Student poprawia wyniki w wielu przedmiotach szkolnych.
 4. Dzieci rozwijają zdolność do odniesienia sukcesu w wielu rzeczach.

Nie wszyscy rodzice odnotowują pozytywny wpływ arytmetyki na ucznia. Wśród negatywnych obserwacji:

 1. W szkole dziecko się spieszy i popełnia wiele błędów.
 2. Rozwiązywanie trudnych przykładów w umyśle, uczeń nie może myśl logicznie trudno mu rozwiązywać równania.

Arytmetyka mentalna to korzyść

Wielu nauczycieli i rodziców dostrzega korzyści płynące z takich działań. Dzięki lekcjom matematyki mentalnej:

 1. Możesz rozwinąć umiejętności motoryczne rąk.
 2. Dziecko może rozwijać pamięć . Dzięki tej technice uczeń będzie mógł szybko zapamiętać wiersze, piosenki, obce słowa.
 3. Uczeń uczy się liczyć szybko w swoim umyśle. Taka technika arytmetyki umysłowej jest przydatna dla dziecka nie tylko w szkole, ale także w przyszłości w wieku dorosłym.

Arytmetyka mentalna - przeciw

Przed podjęciem decyzji o nauce dziecka o tej technice rodzice starają się dowiedzieć, co daje arytmetyka mentalna i czy istnieje ryzyko dla ucznia. Minusy matematyki mentalnej w kosztach zatrudnienia. Nie wszyscy kochający rodzice mogą płacić za edukację dziecka w specjalnej szkole. Ponadto matki i ojcowie zauważają, że po takich zajęciach dziecko przestało myśleć logicznie i często w liceum w pośpiechu i popełniało błędy. Eksperci twierdzą, że dla dzieci z umiejętnościami matematycznymi lepiej jest ćwiczyć tę technikę.

metoda arytmetyki mentalnej

Książki na temat arytmetyki mentalnej

Jeśli rodzice nadal mają wątpliwości, czy dziecko potrzebuje takiej wiedzy, literatura pomoże dokonać właściwego wyboru. Opowiedzą ci, jak rozwija się mentalna arytmetyczna książka:

 1. M. Vorontsova "Matematyczny geniusz: metoda liczenia - przed chodzeniem" - opisuje zalety i wady tej techniki.
 2. B. Arthur, S. Michael "Magia liczb. Mentalne obliczenia w umyśle i inne matematyczne sztuczki " są opisane prostymi technikami, dzięki którym możesz nauczyć się wykonywać różne operacje z dużą liczbą w umyśle.
 3. K. Bortolato "Set" Nauka liczenia. Zakres liczb do 20 " to jeden z nowych unikatowych zestawów, które pomagają dzieciom w nauce liczyć.
 4. A. Benjamin "Mathemagia, Secrets of Mental Mathematics" - w przystępnej formie opowiada o istocie arytmetyki mentalnej.
 5. S. Ertash "Arytmetyka mentalna. Dodawanie i odejmowanie " - książka dla dzieci od 4 do 6 lat. Dzięki temu podręcznikowi dziecko będzie mogło uczyć się podstaw arytmetyki mentalnej.
 6. Centrum abakusowe "Arytmetyka mentalna" - opisywało proste ćwiczenia dla studentów.