Fobia nie jest zwykłym strachem, wynika z obsesyjnego lęku, któremu bardzo trudno się oprzeć. Fobia w pełni powoduje, że fantazja rysuje w mózgu okropne obrazy, w środku których pojawiają się przerażające zdarzenia lub przedmioty. Osoba cierpiąca fobia mogą wystąpić reakcje wegetatywne: szybkość oddychania i puls, zwiększona potliwość, duszność lub niemożność równomiernego oddychania.

Strach przed drzewami - objawy fobii

Botanofobia - fobia roślin zawiera jedną z odmian - dendrofobię, co oznacza, że ​​człowiek cierpi z powodu strachu przed drzewami. Ludzie cierpiący na dendrofobię odczuwają strach, nawet gdy widzą małe drzewo. Gilofobia ma coś wspólnego z dendrofobią, tyle że hipofobia może dojść do stanu paniki podczas sadzenia drzew.

W niektórych przypadkach drzewa mogą stać się przyczyną strachu. Na przykład po obejrzeniu wypadku, w którym autorem incydentu było drzewo. Po obejrzeniu horroru, w którym od czasu do czasu głównym zabójcą było drzewo zabijające ludzi o ostrych gałęziach. Takie straszliwe obrazy pojawiają się bardzo wyraźnie u małych dzieci o wysokim poziomie rozwoju fantasy . Po doświadczeniu istnieje ryzyko, że pojawi się mały strach przed drzewami, ale możliwe, że później zmieni się w dendrofobię.

Opis dendrofobii

Strach przed lasem jest również przyczyną dendrofobii. Podczas pracy z tą fobią pojawia się jeden problem - pacjenci nie rozpoznają tego zaburzenia, ponieważ są pewni, że nie unikną drwin i obelg. Jeśli osoba, która cierpi na taką fobię, znajdzie się wśród gęstego lasu, natychmiast pojawi się uczucie, że został uwięziony i nie może oddychać. Istnieje stan paniki, niepokój.