Pytanie o to, jak rozwinąć elastyczność pleców, zwykle pyta się dorosłego, kiedy już poważnie "chwyta". W międzyczasie pomocne mogą być proste ćwiczenia na elastyczność pleców, które można wykonać w domu.

Jak poprawić elastyczność pleców dzięki ćwiczeniom?

Te ćwiczenia na elastyczność pleców są opracowane na podstawie gimnastyki jogi. Regularne zajęcia takie gimnastyka pomoże złagodzić przeciążenie mięśni i złagodzić bolesne odczucia wynikające z siedzącego trybu życia. Wykonuj ćwiczenia codziennie, liczba powtórzeń - 2-3 razy.

  1. Ćwiczenie Talasana . Musisz zacząć od prawidłowej pozycji ciała, jak palma - musisz stać prosto i prosto, ramiona w stanie relaksu. Podczas wdechu ręce podnoszą się, dłonie patrzą do środka. Następnie pięty zsuwają się z podłogi, a całe ciało rozciąga się w górę, głowa również musi być lekko pochylona, ​​aby zobaczyć dłonie. Asana jest wykonywany w ciągu 3-5 sekund lub w miarę możliwości.
  2. Jak rozwinąć elastyczność pleców
  3. Ćwicz "Shashankasana". Pozycja wyjściowa - klęcząc, mocno naciskając pośladki na pięty, ręce - podniosła się. Po wykonaniu wydechu ciało powinno zostać pociągnięte rękami, które wolno schodzą do przodu. Pośladki od pięt nie rozdzierają się, czoło pożądane jest dotknięcie powierzchni podłogi. Asana jest wykonywana przez 4-5 sekund.
  4. jak rozwinąć drugą elastyczność2
  5. Ćwicz "Purvottanasana" . Pozycja wyjściowa znajduje się z tyłu. Po zakończeniu wdechu, ręce z dłońmi spoczywającymi na podłodze, ciało wygina się w górę w postaci łuku. Podeszwy z podłogi nie powinny być unoszone, ręce i stopy powinny być maksymalnie wyprostowane. Asana wykonywana jest w ciągu 20-30 sekund.
  6. jak rozwinąć elastyczność zwrotną 3
  7. Ćwicz "Dzhathara parivartanasana" . Oryginalna pozycja znajduje się z tyłu, z ramionami rozłożonymi na boki. Nogi są ze sobą połączone, zgięte w kolanach i pociągnięte do żołądka. Wygięte nogi powinny być opuszczone na bok (ramiona i dłonie pozostają przyciśnięte do podłogi), przytrzymać pozycję przez 40-60 sekund i powrócić do pozycji wyjściowej. Powtórz na drugą stronę.
  8. jak rozwijać elastyczność zwrotną 4
  9. Ćwiczenie Ardha Navasana . Początkowa pozycja siedzi, nogi są wyciągnięte, ręce powstrzymują ciało. Następnie musisz podnieść nogi, lekko z powrotem w dół. Kiedy pozycja ustabilizuje się, musisz wziąć ręce za głowę. Przytrzymaj tę pozycję przez 10-40 sekund.
  10. jak rozwijać elastyczność5