Chińskie grzyby mun lub moir to niezwykłe czarne grzyby, które rosną na korze drzew, dlatego mają swoje drugie imię - woody grzyby . Nawet w starożytnych Chinach ludzie wiedzieli o pożytecznych właściwościach leczniczych tego produktu. Dziś grzyby te są aktywnie wykorzystywane w medycynie alternatywnej i do gotowania, dodając je do wielu potraw chińskich.

Zalety chińskiego drewna grzybów

Korzyści z grzybów drzewnych to bogata zawartość witamin i zawartość wielu różnych pierwiastków śladowych, wśród których główne miejsce zajmuje wapń i żelazo. Grzyby Mun zaleca się stosować w diecie osób cierpiących na niedokrwistość, ponadto zawierają substancje, które zapobiegają tworzeniu się skrzepów krwi i zmniejszają krzepliwość krwi, poprawiając jej krążenie. Ten produkt może być stosowany jako dodatkowy środek zapobiegający chorobom naczyniowym, chorobie niedokrwiennej serca i zawałowi mięśnia sercowego. Mun jest stosowany jako tonik, którego regularne stosowanie zwiększa odporność, obniża poziom cholesterolu, a nawet odświeża oddech.

Wartość kaloryczna drewno grzybowe wynosi 152 kcal na 100 gramów produktu. Są one połączone z dowolnymi daniami mięsnymi i wieloma owocami morza. Grzyby suszonych grzybów są przechowywane przez dłuższy czas, a namoczone grzyby leśne należy przechowywać w lodówce nie dłużej niż przez trzy dni.

Korzyści i szkody chińskich grzybów z drewna

Grzyby drzewne mogą przynieść zarówno korzyści, jak i szkody - wszystko zależy od indywidualnej tolerancji. Osoby cierpiące na częste reakcje alergiczne powinny stosować ten produkt z najwyższą ostrożnością. Sam grzyb nie jest jadowity, ale musisz zrozumieć, że podobnie jak wszystkie inne grzyby rosnące w przyrodzie, absorbują szkodliwe substancje, które są obok nich.