Dietetycy od dawna zgadzali się z poglądem, że utrata masy ciała jest możliwa tylko w jeden sposób: kalorie (czyli energia) pochodzące z pożywienia muszą być niższe lub równe kosztom energii organizmu. Innymi słowy, albo musisz jeść mniej, albo więcej. Trzeci nie jest podany. Jednak człowiek jest leniwy w swej istocie, dlatego za każdym razem, gdy kusząca reklama obiecuje "harmonię bez wysiłku", są tacy, którzy w nią wierzą. Jednym z tych cudownych środków są kapsułki odchudzające "Spirulina". Czy wierzysz w reklamę?

Tabletki dietetyczne "Spirulina"

Kolejnym cudownym środkiem jest niebiesko-zielone algi rosnące w alkalicznych jeziorach, które znajdują się w Meksyku, Afryce i Chinach. Ma niesamowitą naturę - jednocześnie jest rośliną i bakterią. Jednak obecnie istnieją już całe gospodarstwa spirulina, gdzie uprawia się je w sztucznych stawach. Rośnie bardzo szybko, a jedno małe jezioro wystarcza, by nakarmić około 50 000 ludzi.

W chińskich pigułkach dietetycznych "Spirulina" właśnie naciskała wysuszone wodorosty. Jest to 70% białka roślinnego, które jest łatwo przyswajalne przez organizm ludzki. Ponadto zawiera około 2000 najróżniejszych substancji aktywnych - aminokwasów, witamin, enzymów, minerałów. Wśród nich wyróżnia się:

  • glikogen który w najkrótszym możliwym czasie dostarcza organizmowi energię;
  • tyrozyna, która przedłuża młodość;
  • cystyna, która bierze udział w regulacji funkcji trzustki;
  • argininy, która usuwa żużle i toksyny z krwi;
  • tiamina, która przyczynia się do zdrowia układu nerwowego;
  • Fikocyjanina, która jest silnym przeciwutleniaczem i pomaga w walce z komórkami nowotworowymi, a także stanowi doskonałą ochronę przed ich pojawieniem się.

W rezultacie widzimy, że "Spirulina Tiens" do utraty wagi, podobnie jak inne podobne pigułki, może naprawdę przynieść pewne korzyści. To wszystko, co ma niewiele wspólnego z utratą wagi.

Reklama mówi, że w ciągu 20 dni bez najmniejszego wysiłku możesz stracić 5-15 funtów wagi, a za 40 dni możesz prawie całkowicie pozbyć się wszelkich złogów tłuszczu w brzuchu i udach. Ale w rzeczywistości, glony spirulina do utraty wagi może mieć maksymalny wynik pomocniczy. Jego skład pokazuje, że może on w pewnym stopniu wpłynąć na metabolizm, ustabilizować poziom cukru we krwi, co może nieznacznie zmniejszyć dodatkowy apetyt. Jednakże, jeśli osoba spożywa słodycze codziennie, nie osiągnie tego efektu.

Spirulina może pomóc osobom z problemami tarczycy i poważnymi zaburzenia metaboliczne . Jest to jednak rzadki przypadek. Najczęściej nadwaga jest wynikiem trwałego niedożywienia, a jeśli jesz normalnie i zażywasz spirulinę, nic się nie zmieni. A jeśli idziesz do właściwego odżywiania, to schudniesz i nie masz żadnych tabletek. Tak więc, środki do utraty wagi Spirulina - nie więcej niż inny kapsułki odchudzające spirulina akrobacje reklamowe.

Jak zażywać spirulinę w celu zmniejszenia masy ciała?

Stosowanie spiruliny jest bardzo proste: zaleca się picie dwóch kapsułek na pusty żołądek, popijając szklankę wody. Nie zaleca postu, a jedyną receptą jest zalecenie przestrzegania reżimu picia (8 szklanek wody dziennie). Środki reklamowe mówią, że pigułka łatwo eliminuje uczucie głodu - ale wtedy głód odchodzi tylko wtedy, gdy żołądek się wypełnia. A to oznacza, że ​​te słowa nie mogą być prawdziwe.

Ostatnie eksperymenty przeprowadzone w 2008 r. W Chinach pokazały, że to narzędzie praktycznie nie ma wpływu na metabolizm. W rzeczywistości tabletki stabilizują tylko ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi.