Lekarze reklamowi i odwiedzający oddziałują na nas hipnotycznie - coraz więcej nadziei kładziemy na pigułki i strzały, a niewygodne jest mówienie głośno o chwastach, które naprawdę mogą pomóc. Tak, istnieje ulotka dla leków, gdzie - choć niezrozumiałe, ale całe spektrum działania zostało poważnie i solidnie opisane - do tego prześcieradła skłonni jesteśmy wierzyć i ufać naszemu życiu. Dobry lub zły - nie dla nas jest to decyzja, ale dziś porozmawiamy o odwrotnej stronie fanatyzmu farmacji, który wpłynął również na zakres utraty wagi - które zioła pomagają schudnąć.

Klasyfikacja

Zioła lecznicze wpływają na nas poprzez substancje biologicznie czynne, które zawierają, czyli, innymi słowy, są znane Suplementy diety tylko w kompozycji ziół nie potkniecie się o zakazane składniki i oszustwo farmaceutów. Odchudzanie jest możliwe przy pomocy czterech kategorii ziół:

  • diuretyki - moczopędne;
  • stymulanty - spalanie tłuszczu;
  • supressan - tłumić uczucie głodu;
  • środki przeczyszczające.
Diuretyki

Diuretyki pomagają wydalać produkty degradacji razem z moczem, dlatego jeśli jesteśmy na diecie lub aktywnie trenujemy, to diuretyki pomogą oczyścić zepsute komórki tłuszczowe. Ponadto, diuretyki są skutecznymi ziołami nie tylko do utraty wagi, ale także do pozbycia się obrzęków (na przykład po bezsennej nocy) lub do zwalczania cellulitu. Najbardziej charakterystycznymi diuretykami są lucerna, koper włoski, pietruszka, anyż i koperek.

Używki

Używki to zioła, które zwiększają temperaturę ciała, a tym samym przyspieszają wszystkie procesy życiowe: bicie serca, oddychanie, trawienie, a zwłaszcza utrata masy ciała. Używki nie mogą być brane codziennie, powinny być przeplatane z innymi ziołami. Przedstawiciele: guarana, mniszek lekarski, imbir . Z tych ziół można nie tylko gotować buliony, ale także jeść i robić napary z ziół do utraty wagi.

Tłumiące

Zioła te tłumią uczucie głodu, puchną w żołądku i łagodnie przeczyszczają. Najbardziej charakterystycznymi supresorami są łopian, kelp i nettle.

Środki przeczyszczające odchudzanie ziołami

Nie ma potrzeby wyjaśniania działania tych ziół - wszyscy znamy składniki naturalnych środków przeczyszczających ziołowych i większość z was zna ich skutki: puchnąć i oczyścić wszystko, co stanie im na drodze przez jelita. Najsławniejszymi środkami przeczyszczającymi trawę są senes, len i garcinia kambodżańska.

Mimo, że działanie ziół, oczywiście, łagodniejszych i bardziej naturalnych leków, również nie jest warte utraty czujności - nieostrożne połączenie nieznanych składników może prowadzić do nieoczekiwanych, a nawet tragicznych konsekwencji.