W przeddzień sezonu plażowego każda dziewczyna i każda kobieta starają się zmaksymalizować figurę, ale często zdarzają się sytuacje, że pierś wydaje się wciąż mała, nawet z dobrą figurą. Niemniej jednak istnieją skuteczne ćwiczenia wzmacniające piersi.

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie piersiowe

Jeśli pójdziesz na siłownię lub do centrum fitness, Twój trener pomoże ci wybrać ćwiczenia wzmacniające klatkę piersiową. Ale jakie ćwiczenia możesz wzmocnić samemu, w domu?

Najważniejsze to regularnie i systematycznie ćwiczyć, nie dawać sobie odpustów, a potem można liczyć na dobry wynik. Tak więc ćwiczenia:

  1. Przy pierwszym ćwiczeniu nie będziesz potrzebować niczego poza zwykłą ścianą. Staw czoło, wyprostuj plecy. Naciśnij na ścianie dłońmi, jakbyś chciał ją przesunąć, ale upewnij się, że plecy są płaskie. W tym przypadku mięśnie piersiowe będą działać. Wykonaj trzy zestawy po dwie minuty, następnie opuść ramiona i oprzyj plecy o ścianę. Zacznij przyciskać plecy do ściany. Postępuj zgodnie z trzema podejściami przez trzydzieści sekund.
  2. Ćwiczenia wzmacniające mięśnie klatki piersiowej 1
  3. Drugie ćwiczenie: pompki. Wykonaj co najmniej pięć pompek. Jeśli to trudne - naciśnij podczas klęczenia. Niektóre z najprostszych rodzaje pompek - ze stołka lub krzesła. Następnie wyciśnij się z podłogi, oprzyj stopy na stołku. Pchaj, dłonie nieco szersze niż ramiona, a po pięciu pompkach połóż ręce pod klatką piersiową.
  4. Ćwiczenia wzmacniające mięśnie klatki piersiowej 2
  5. Oprzyj się plecami o ścianę. Włóż ręce do zamka przed sobą. Naciśnij dłonie do siebie, licząc do 10. Odpoczynek, licząc do 4. Wykonaj cztery do pięciu podejść. Spróbuj odciążyć mięśnie piersiowe, a nie ręce.
Ćwiczenia wzmacniające mięśnie klatki piersiowej 3

Podsumowując, wykonaj mały naciąg na ramiona i mięśnie piersiowe. Pomoże to zrelaksować mięśnie po pracy i naprawić wynik. Pamiętaj, aby wzmocnić klatkę piersiową, ćwiczenia należy powtarzać regularnie. Tylko w tym przypadku wynik będzie zauważalny.