Każdy od dawna wiedział: aby schudnąć, musisz wydawać więcej kalorii niż z jedzeniem. Wielu próbuje rozwiązać ten problem, zmieniając jakościowy skład swojego menu, ale nie należy zapominać, że ważne jest nie tylko to, co jesz, ale także ile, tj. aby schudnąć, musisz jeść mniej. Lekarze zalecają jednorazowo jeść około 250 ml objętości. Wizualnie, to tyle, ile może zmieścić się w garści.

Jak jeść mniej, aby schudnąć?

Aby schudnąć, istnieje wiele technik, które pozwalają jeść mniej, bez odczuwania głód , jak na większości diet niskokalorycznych:

  1. Ułamkowa moc . Dietetycy zalecają jedzenie 4-5 razy dziennie, ale krok po kroku. W końcu im dłużej człowiek cierpi głód, tym więcej jedzenia zje na końcu. Wynika to z faktu, że ludzki mózg daje sygnał "głodu" dwa razy: za pierwszym razem, kiedy żołądek jest pusty - w tym czasie istnieje chęć do jedzenia, które łatwo ustępuje, i drugi raz, gdy poziom cukru we krwi spada poniżej normalnego 5-7 milimoli na litr - To ostry atak głodu. Lepiej zjeść coś po pierwszym sygnale, więc jest mniejsze niebezpieczeństwo jedzenia. Dlatego przerwa między posiłkami nie powinna przekraczać 3 godzin w ciągu dnia i 12 w nocy.
  2. Słodki start . Jeśli nie możesz jeść na czas i brutalnie głodny, zacznij od deseru. Łyżeczka miodu lub kawałek gorzkiej czekolady szybko podniesie poziom glukozy we krwi i stępi uczucie głodu.
  3. Małe naczynia . Im mniejsze naczynia i sztućce, tym mniej jedzenia będzie w stanie wypełnić osoba. Czyste danie jest rodzajem sygnału, że nadszedł czas, aby przestać.
  4. Towar o ciemnym kolorze . Ilość spożywanego jedzenia zależy również od tego, jak apetycznie wygląda ten drugi. W tym sensie tradycyjne białe naczynia są złym pomocnikiem dla utraty wagi: w końcu kontrastujące białe tło podkreśla atrakcyjność produktów. Aby zmniejszyć apetyt lepiej jest zbierać naczynia o odcieniach ciemnego brązu, fioletu lub czerni. W nich jedzenie nie wygląda tak atrakcyjnie.
  5. Pełna koncentracja na procesie . Gdy żołądek jest pełny, osoba otrzymuje sygnał. aby schudnąć, musisz jeść mniej przez nerw błędny, którego zakończenia są, w tym w ścianach żołądka, które muszą przestać jeść. Jeśli jednak szybko się rozpraszają rozmowy, oglądanie programu telewizyjnego lub czytanie książki, ten sygnał łatwo przegapić. Dlatego, aby nie przejadać się, staraj się w pełni skoncentrować na jedzeniu, żuć powoli, smakować każdy kawałek. Dzięki temu masz dużo więcej przyjemności z jedzenia, a dobrze przeżuwane i przetworzone śliny są lepiej wchłaniane.

Jeśli weźmiesz pod uwagę te techniki, możesz nauczyć się jeść mniej, co z kolei pozwoli Ci schudnąć i utrzymać osiągnięte wyniki.