Żołądek zdradziecko przylega do kręgosłupa, dookoła wyblakłe wszystkie dźwięki, z wyjątkiem szemrania lodówki, aw telewizji na złość pokazuje tylko jedzenie? Wszystko jest jasne. Zostałeś zaatakowany przez uczucie głodu. Zgodnie z prawem podłości pojawia się w najbardziej niefortunnym momencie i przyćmiewa wszystko, co się dzieje wokół. Na pytanie, jak tępić zdradliwe uczucie głodu, miliony kobiet codziennie myślą. I wiele osób wymyśliło naprawdę skuteczne sposoby rozwiązania tego problemu.

Jak zaspokoić głód w ciągu dnia?

"Zjedz śniadanie, podziel się obiadem z przyjacielem i daj kolację wrogowi." Tak mówi jedna mądrość. Ale wielu ludzi zaniedbuje taki obowiązkowy przedmiot jak poranne śniadanie, mówiąc, że rano nie ma pragnienia i nie ma czasu na gotowanie czegoś. Ale nawet jeśli nie poczujesz głodu rano, to w porze obiadowej ciało pomści cię za takie zaniedbanie ze słabością i niską zdolnością do pracy. Nie bądź leniwy, aby rozpieszczać swój żołądek obfitym i wysokokalorycznym porannym posiłkiem, ponieważ pomoże to zagłuszyć uczucie głodu i dać energii całemu ciału, a wszystkie kalorie przyniosą tylko korzyści.

Kolejnym wspaniałym sposobem na zmniejszenie głodu w ciągu dnia jest ułamkowa dieta. Nie wąchaj siebie raz na cały dzień. Ten posiłek tylko rozprostuje twój żołądek i wkrótce będziesz chciał znowu jeść. Dietetycy powinni jeść często, ale w małych porcjach. Nie próbuj przekąsić fast foodów. Na całym świecie udowodniono, że spożywanie żywności z sieci fast food jest niemożliwe. A nawet jeśli nie masz czasu na pełny obiad, możesz zastąpić go jogurtami, twarogiem lub sałatkami ze świeżych warzyw. Takie smaczne i pożywne jedzenie da ci siłę i zdecydowanie nie zaszkodzi figurze. Nie zapomnij także o wodzie. Im więcej pijesz czystej niegazowanej cieczy, tym mniej będziesz się martwić, jak pozbyć się uczucia głodu.

Ale jeśli po południu z apetytem nadal jakoś sobie poradzisz i jesz niskokaloryczne i lekkie potrawy, to wieczorem większość przedstawicieli płci pięknej zaczyna wpadać w panikę. Wraz z nadejściem zmierzchu obecność lodówki w domu budzi w duszy alarm i strach przed rozpoczęciem "szarańczy". Jak oszukać głód w tym przypadku?

Jak radzić sobie z głodem wieczorem?

Wraz z nadejściem ciemności należy trochę pomyśleć o fizjologii człowieka. Natura jest tak pomyślana, że ​​słabość, uczucie pustki w żołądku i inne nieprzyjemne objawy mają na celu nakłonienie człowieka do pożywienia. Chodzi o to, że w ludzkim mózgu są dwa ośrodki - głód i sytość. Drugi jest odpowiedzialny za poczucie pełności. Aby ten ośrodek przestał być drażniący, należy żuć, połykać i trawić pokarm. Tj. szybka przekąska fast food nie rozwiązuje problemu, jak tłumić uczucie głodu. Ale co, jeśli przyjęcie wysokokalorycznej kolacji jest przeciwwskazane wieczorem? W tym celu istnieje możliwość oszukiwania własnego mózgu. Pomóż w tym produkcie, który tłumi uczucie głodu. Rozważ najskuteczniejsze z nich:

  1. Woda. Może to zabrzmieć dziwnie, ale na pytanie, jak odeprzeć uczucie głodu, pierwszeństwo ma użycie czystej wody w dużych ilościach. Na przykład, jeśli chcesz uzyskać wystarczającą ilość i zjeść minimum kalorii, to przed każdym posiłkiem wypij szklankę wody.
  2. Jogurty o niskiej zawartości tłuszczu. Ten mleczny rodzaj produktów nie tylko zmniejsza apetyt, ale także ma wiele korzystnych skutków dla organizmu. To najlepszy lek na głód, który zawsze można nosić przy użyciu formy do picia. Obejmuje to również kefir, którego szklanka idealnie zastąpi kaloryczną kolację wieczorem i nie zaszkodzi figurze.
  3. Zupa z warzyw. Jest to wspaniała rada, jak przezwyciężyć uczucie głodu dla tych, którzy spędzają dużo czasu w domu. Gotowanie i mieszanie mogą być dowolnymi warzywami. Najważniejsze to nie dodawać mięsa i przypraw, powodując jeszcze większy wzrost apetytu
  4. Śliwki. Mała garść tego rodzaju suszonych owoców sprawi, że mózg będzie lepiej pracował i zaspokoi nadmierny apetyt. Ale nie używaj go w dużych ilościach. Ten produkt może przekraczać wartość kaloryczną i ma właściwości przeczyszczające. Как избавиться от чувства голода W skrajnych przypadkach suszone śliwki można zastąpić suszonymi morelami.
  5. Jabłka. Jest nie tylko bogaty w żelazo, ale nie w wysokokaloryczne owoce, ale jest także dobrą okazją do zaspokojenia głodu bez szkody dla organizmu. Para średnich jabłek może z łatwością zmieścić się w każdej torebce iw każdej chwili przyjdzie jej na ratunek, ograniczając apetyt.

Ponieważ niewielu ludziom udaje się wyeliminować uczucie głodu po raz pierwszy, spróbuj wszystkich tych metod na sobie. Są proste i dostępne dla wszystkich. Wybierając najbardziej optymalny wariant walki z apetytem, ​​nie odczujesz już nieprzyjemnych wrażeń w żołądku, a twoja postać będzie wdzięczna za wdzięczne kształty i smukłość.