W okresie utraty wagi jest bardzo ważne, aby zapewnić organizmowi wystarczającą ilość białka, a żółtko kurczaka jest po prostu idealne pod tym względem. W tym cennym produkcie pochodzenia zwierzęcego skoncentrowana jest masa witamin, minerałów i innych składników odżywczych, ale nie ma węglowodanów, dzięki czemu ustalana jest waga. Jak wziąć żółtko do utraty wagi - w tym artykule.

Jak używać żółtek do odchudzania?

Przede wszystkim nie zaleca się siadać na mono-diecie, czyli jeść tylko jedno żółtko. Chociaż są w stanie dostarczyć organizmowi praktycznie wszystkie niezbędne do tego substancje, zawierają cholesterol, co zwiększa ryzyko chorób serca i naczyń. Ponadto, nerki są trudne w radzeniu sobie z wydalaniem czystego białka z organizmu, więc powinny być obciążone takim pokarmem z ostrożnością, szczególnie dla tych, którzy cierpią na różne choroby tego ciała.

Jednak obecność w nich biotyny - witaminy, która normalizuje proces rozszczepiania tłuszczów w wątrobie, sprawia, że ​​żółtka są idealnym pożywieniem w okresie zwalczania nadwaga , najważniejsze jest wiedzieć, z czym je połączyć. Picie surowego żółtka w celu zmniejszenia masy ciała nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ istnieje ryzyko zakażenia salmonellą. Wraz ze smażonym produktem w ciele otrzymają tłuszcze i substancje rakotwórcze, najlepiej więc ugotować jajka. Istnieje wiele przepisów na utratę wagi z żółtkiem, ale najlepszym rozwiązaniem jest wziąć kilka żółtek na śniadanie wraz z owocami cytrusowymi, a reszta menu na dzień składa się z produktów takich jak chude mięso, owoce i warzywa, niskotłuszczowe produkty mleczne i zboża.

Bardzo ważne jest picie dużej ilości płynnej wody mineralnej niegazowanej, herbat ziołowych, napojów owocowych i kompotów. Aby całkowicie wykluczyć z diety mąkę, słodką i grubą, alkohol . Gotuj jedzenie samodzielnie, zamiast kupować półprodukty i produkty w opakowaniach próżniowych.