Jeśli jesteś zainteresowany możliwością utraty wagi przez liczenie kalorii, wiesz, wybrałeś właściwą drogę! Ten system pozwala na włączenie do diety wszystkich produktów z jednym warunkiem - przestrzeganie kalorii.

Jak liczyć kalorie, aby schudnąć?

Zanim zdecydujesz, ile kalorii potrzebujesz, aby schudnąć, musisz obliczyć dzienną liczbę kalorii. To tyle kalorii, ile można uzyskać bez złogów tłuszczu. Formuła zawiera ważny czynnik, który zależy od Twojej aktywności fizycznej:

  • Współczynnik jest nieobecny, jeśli aktywność jest niska: praca przy komputerze lub podobnym i bez sportu;
  • współczynnik (K) = 1,3, jeśli aktywność jest umiarkowana - 2-3 razy w tygodniu, lekkie treningi lub praca, która czasami powoduje ruch;
  • współczynnik (K) = 1,5, jeśli aktywność jest wysoka - 4-5 razy w tygodniu, wystarczająco intensywne szkolenie co najmniej przez godzinę.

W zależności od wieku wybierz formułę dla siebie, umieść tam swoją wagę i współczynnik aktywności, jeśli tylko nie jest niski (przy niskiej aktywności współczynnik nie jest potrzebny):

  • od 18 do 30 lat: ((0,0621 x WE w kg + 2,0357) x240) х K = ilość kcal;
  • od 30 do 60 lat: ((0,3242 x WE w kg + 3,5377) x240) x K = ilość kcal;
  • starsze niż 60 lat: ((0,0377 x WEB w kg + 2,7545) x240) x K = ilość kcal.

Możesz schudnąć, licząc kalorie, jeśli znasz normę. Na przykład masz 23 lata i ważą 60 kilogramów, gdy masz siedzącą pracę, tj. współczynnik aktywności nie jest potrzebny. Obliczamy według wzoru na wiek od 18 do 30 lat:

((0,0621 x 60 kg + 2,0357) x240) bez współczynnika = 1382 kcal.

To tyle, ile potrzebujesz dnia, żeby nie polepszyć się, ale zachowaj swoją wagę. Ile kalorii spożywać, aby schudnąć - pytasz. Oczywiście mniej niż ta liczba. Im mniejszy, tym szybciej schudnie.

Ile konsumować kalorii, aby schudnąć?

Jeśli mówisz konkretnie o tym, ile kalorii potrzebujesz, aby schudnąć, pamiętaj, że najbardziej prawidłowa utrata wagi wymaga aktywności fizycznej. Najlepiej byłoby zmniejszyć dietę tylko o 200-300 kalorii i spalić taką samą aktywność fizyczną (jest to około godziny ćwiczeń z ćwiczeniami siłowymi lub aerobikiem). W ten sposób powstaje deficyt 400-600 kalorii na dzień, który również aktywuje procesy utraty wagi. Oznacza to, że mniej niż 500 kalorii dziennie wystarczy, aby schudnąć w dość krótkim czasie.

Użyj kalkulatora kalorii, aby schudnąć

Z pewnością już przedstawiłeś, jak ponuro za każdym razem zapisujesz, ile kalorii jest, aby schudnąć. Na szczęście w tym celu w Internecie znajduje się wiele wygodnych kalkulatorów kalorii, a także wiele serwisów zapewniających wygodną obsługę dla prowadzenia dziennika rosnącego cienkiego. Jest to bardzo wygodne: wystarczy podać produkt lub danie i przybliżoną masę w gramach (a jeśli masz wagę kuchenną, a następnie dokładną wagę), a sam system wskazuje, ile kalorii otrzymałeś, biorąc pod uwagę białka, tłuszcze i węglowodany.

Ten sam system może Ci powiedzieć, ile spalić kalorii, aby schudnąć, a także kalorie schudnąć pokaże, czy pewnego dnia zjadłeś więcej niż powinieneś. Jest to bardzo wygodne i nie zajmuje dużo czasu, ale także dyscypliny i wizualnie pokazuje, które produkty powinny zostać porzucone ze względu na wysoką zawartość kalorii.

Biorąc pod uwagę liczbę kalorii, łatwo schudnąć: nie musisz rezygnować z ulubionych potraw, jedz tylko małe porcje i obserwuj odpowiednią dawkę. Wiele kobiet budzi zainteresowanie sportowe i zaczyna spożywać 400-600 kalorii dziennie, aby przyspieszyć wyniki. Nie musisz tego robić: metabolizm zmniejszy się, a przy tej samej diecie ryzykujesz, że zaczniesz przybierać na wadze.