Miód Pyatilevy - jedna z rzadkich odmian elitarnych. Ma wysoką wartość biologiczną i wiele użytecznych właściwości. Miód Anagia ma wyjątkowe właściwości ze względu na swój skład. Zawiera niezwykłą ilość witaminy , minerały i elementy biologicznie aktywne. W pełni dojrzały miód zawiera 5% maltozy, 35% glukozy i 40% fruktozy. Jego kaloryczność wynosi 325 kcal.

Ten miód może być czerwonobrązowy, ale także lekko zielonkawy. Nigdy nie można go pomylić z innymi odmianami, ponieważ ma wyjątkowy smak - łagodny i przyjemny. Smak tego przysmaku jest ostry, bogaty, można powiedzieć specyficzny, czasem z karmelowym posmakiem i goryczką. Mając dość wysoki poziom lepkości, miód spadziowy powoli krystalizuje. Dlatego przez cały okres zimowy możesz cieszyć się płynnym Medcom.

Co to jest korzystny miód pszczeli?

Korzystne właściwości miodu spadziowego są oczywiste. Jest silnym środkiem antyseptycznym. Wielu lekarzy praktykujących tradycyjną medycynę, nalega na jej stosowanie podczas wszelkich procesów bakteryjnych i zapalnych. Takie jak: dławica piersiowa, zapalenie oskrzeli, zapalenie jamy ustnej, zapalenie gardła, zapalenie płuc i wiele innych.

Ten miód pomaga wzmocnić odporność , pomaga odzyskać po długotrwałych chorobach i po porodzie. Zaleca się również stosowanie miodu spadziowego w leczeniu nadciśnienia tętniczego i dystrofii mięśniowej.

Korzyści z miodu spadzi są znaczne, ale szkoda może być również nieunikniona. Jak każdy miód - to produkt alergiczny, ludzie, którzy nie tolerują pyłków i roślin kwiatowych, powinni bardzo uważać na jego stosowanie.

Dość często zamiast odwodnionego miodu sprzedaje się syrop, który przeszedł barwienie i karmelizację. Oczywiście, nie umrzesz z takiego produktu, ale nie dostaniesz również oczekiwanych korzyści. Dlatego przy zakupie miodu, szczególnie w przypadku leczenia, należy zachować szczególną ostrożność.

Jak odróżnić miód od sztucznego miodu?

Kupując miód, każdy chce, aby był w 100% naturalny, nie rozcieńczony, a na pewno nie fałszywy. Istnieje kilka sposobów sprawdzenia miodu pod względem autentyczności:

  1. Weź małą kroplę miodu i wetrzyj ją w skórę, na przykład na nadgarstek. Po pewnym czasie naturalny miód zostanie wchłonięty i przestanie przylepiać się, a jeśli chcą cię oszukać, a miód jest rozcieńczony właściwości miodu spadziowego syrop cukrowy, wtedy miejsce, które wytryskujesz, pozostanie lepkie.
  2. Ołówek chemiczny pomoże obliczyć obecność syropu w miodzie. Uspokój go i włóż w kroplę miodu. Jeśli kropla zmieni kolor na niebieski, miód jest rozcieńczony.
  3. W łyżce miodu upuść kawałek chleba na 10 minut, jeśli chleb zmięknie, miód jest nienaturalny lub rozcieńczony. W czystym naturalnym miodzie chleb pozostanie twardy.
  4. W szklance przegotowanej, ale chłodnej wody dodaj odrobinę miodu i rozpuść, a następnie kroplami kilka kropli jodu. Kiedy miód jest prawdziwy - jod nie zmienia koloru, a jeśli występuje domieszka skrobi lub mąki, kolor kropli zmieni się na niebieskawy.