Gdybyś miał czas przeczytać więcej niż tuzin opisów diet, zapewne zauważyłeś wspólną cechę - alkohol w trakcie diety jest z zasady zabroniony. Dlaczego istnieje ten zakaz i co się stanie, jeśli ten zakaz zostanie naruszony, przeanalizujemy ten artykuł.

Dlaczego nie można spożywać alkoholu z dietą?

Aby zdecydować, czy alkohol można przyjmować z dietą, warto zwrócić się do istoty diety. Przede wszystkim wszystkie systemy odchudzania opierają się na ograniczeniu ilości spożywanych kalorii. Kalorie to jednostki wskazujące, ile energii daje dana żywność. Jeśli organizm wyda mniej kalorii niż z jedzeniem, nadwyżka będzie się kumulować w formie tłuszczu. Jeśli kalorie przyjdą w mniej niż konieczne, ciało zaczyna rozkładać tłuszcz, aby uwolnić energię na całe życie.

Łatwo zrozumieć, jak alkohol wpływa na dietę, biorąc pod uwagę, że jest to produkt wyjątkowo wysokokaloryczny. Ponadto daje puste kalorie, które nie biorą udziału w metabolizmie. Właśnie dlatego alkohol i dieta są niekompatybilne: nie jesz wystarczająco dużo, aby nie otrzymać dodatkowych kalorii i nie spożywać tłuszczu, a alkohol dostarcza organizmowi pustych kalorii, a złogi tłuszczowe nie rozdzielają się w rezultacie.

Jaką dietą może być alkohol?

Istnieje dieta aktorów, której istota sprowadza się do stosowania niskokalorycznej diety przez kilka dni. W niektóre dni przepisuje się jeść tylko ser i pić tylko wytrawne wino. Dietetycy nie akceptują takiej diety, uważając ją za niebezpieczną dla zdrowia.

Liderem kalorii wśród alkoholi jest słodki likier zawierający do 350 dlaczego nie można spożywać alkoholu z dietą kalorie na 100 g. Jeśli użyjesz go w niewielkich ilościach, aby poprawić smak i smak potraw, nie wpłynie to w żaden sposób na figurę.

Alkohol i dieta: zawartość kalorii

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest poddanie się słodkim likierom. Niezalecane i mocne alkohole (whisky, wódka, rum, koniak, gin, brandy, wino wzmacniane). Na 100 gramów jest 220-250 kalorii, co równa się smażonym jajkom z dwóch jaj.

Pozostałe wskaźniki również nie zachęcają: w wermutie 180 kcal, w szampanie - 120, w półsłodkim winie - 100 kcal, aw winie wytrawnym - 60-85 kcal. W skrajnych przypadkach możesz wypić trochę ostatniego drinka.

Piwo, mimo że ma od 30 do 45 kalorii na 100 gramów, ale jest pijane w dużych dawkach. W typowej półlitrowej butelce od 150 do 250 kalorii.