Niemal każdy z nas słyszał, że serwatka może być zawarta w diecie, ponieważ jest to łatwy i użyteczny produkt. Jego właściwości lecznicze mogą nie tylko pomóc w walce z otyłością, ale także poprawić zdrowie przewodu pokarmowego. Spróbujmy dowiedzieć się, dlaczego serwatka do utraty wagi jest tak skuteczna.

Przydatne właściwości surowicy do utraty wagi

Serwatka jest produktem ubocznym będącym produktem ubocznym, wytwarzanym w produkcji sera lub twarogu. Po zminimalizowaniu, ciecz jest oddzielana od mleka, co stanowi 39,6% wody. Reszta surowicy - tylko 6% - zawiera białko, węglowodany i szereg mikroelementów, wśród których należy wyróżnić wapń, który w szczególny sposób wspomaga odchudzanie. Duńscy naukowcy udowodnili, że produkty mleczne pomagają schudnąć. Wynika to z faktu, że wapń zawarty w ich składzie jest związany z tłuszczem, przez co jest słabo wchłaniany. Dotyczy to jednak tylko tych produktów mlecznych, które obejmują niską zawartość tłuszczu. Serwatka jest jednym z najmniej kalorycznych produktów mlecznych, więc dieta na nim jest pokazana osobom z nadwagą w profilaktyce i leczeniu otyłości.

Głównym składnikiem surowicy jest laktoza. Ten węglowodan normalizuje pracę całego przewodu żołądkowo-jelitowego, ma korzystny wpływ na wątrobę i ma łagodne działanie oczyszczające na nerki.

Jak schudnąć z surowicą?

Możesz użyć serwatki do utraty wagi na różne sposoby. Ktoś będzie wygodniej spędzał na dniach po poście, ktoś decyduje się zmniejszyć apetyt z jej powodu, a ktoś polubi dietę opartą na potrawach z serwatką:

  1. Dieta na surowicy . Najprostszą dietą serwatki jest stosowanie serwatki w celu zmniejszenia apetytu. W tym przypadku serwatka jest spożywana w jednym szklaku przez 20-30 minut przed posiłkiem, co zmniejsza apetyt, co pozwala szybko uzyskać wystarczającą ilość podczas głównego posiłku. W tym samym czasie praktycznie nie dodajesz dodatkowych kalorii do diety, ponieważ surowica to tylko 20 jednostek na 100 gramów produktu. Użyj tej metody tak długo, jak chcesz, zapewnia ona gładką utratę wagi. Ta metoda odchudzania w surowicy daje trwałe rezultaty. Przyspieszenie efektu może zmniejszyć całkowite spożycie kalorii - odrzucenie słodkich, tłustych, smażonych i fast foodów.
  2. Indywidualna dieta na surowicy . Aby schudnąć na surowicy, nie jest konieczne, aby zawsze używać go w czystej postaci. Możesz dodać go do żywności i napojów, zmniejszając zawartość kalorii. Na przykład Twoje menu może łatwo różnicować koktajl witaminowy . Wystarczy dodać żądaną ilość jagód, ulubionego owocu, soku lub cynamonu do jednej filiżanki serwatki. Tak wspaniały koktajl zaspokoi głód, a jednocześnie dostarczy ciału składników odżywczych. Pij go jako substytut przekąski lub posiłku. Możesz używać tych napojów jako głównego pokarmu w dniach postu. Na bazie serwatki można gotować okroshka, jest to również możliwe serum do utraty wagi dodaj do każdej zupy kwaśnej lub sosu. Serwatka służy do robienia ciasta na naleśniki lub naleśniki. A jeśli zrobisz na przykład naleśniki na serwatce, wtedy kaloryczność tego smacznego ciasta zmniejszy się do 172 jednostek na 100 gramów zamiast zwykłego 230 kcal. Usuwając z przepisu wysokokaloryczne jaja i mleko, dostajesz swoje ulubione danie w wersji dietetycznej.

Możesz więc tworzyć własne dieta niskokaloryczna na bazie serwatki, a proces odchudzania będzie dość łatwy, a co najważniejsze - z korzyścią dla organizmu.

Ponadto, utrata wagi przy pomocy serum przyniesie przyjemne premie: użycie tego napoju wpłynie pozytywnie na kondycję skóry z powodu zawartości w nim witaminy D, ponieważ ten produkt jest uważany za naturalny przeciwutleniacz.