Wielu, chcąc schudnąć, wybierz sobie elipsoidę. Prawdopodobnie można go znaleźć w dowolnym na siłowni , a także często dostają go do użytku domowego. Wszystko to decyduje o znaczeniu tematu - jak ćwiczyć na eliptycznym trenerze, aby schudnąć. Jak każdy inny trening, trening elipsoidalny ma swoje własne cechy, bez których nie powinieneś spodziewać się dobrych rezultatów. Jednocześnie pamiętaj, że utrata nadwagi będzie miała miejsce tylko wtedy, gdy zużyjesz więcej kalorii niż zużyjesz, więc popraw dietę.

Jak ćwiczyć na eliptycznym trenerze, aby schudnąć?

Jeśli regularnie ćwiczysz na elipsoidzie, możesz nie tylko stracić na wadze, ale także zacieśnić mięśnie i poprawić pracę serca.

Zalecenia, jak skutecznie angażować się w eliptyczny symulator:

  1. Najpierw musisz sam wybrać program treningowy, a wszystko zależy od dostępnych treningów sportowych. Trening interwałowy jest bardzo popularny w przypadku utraty wagi. Możesz to zrobić: 5 min. rozgrzać, a następnie 3 min. działające przy 50% maksymalnej częstości akcji serca, a następnie 1 min. o 80%. Czas trwania trening 20 minut, a następnie musisz zrobić zaczep na 5 minut. Ponadto nowoczesne symulatory umożliwiają ustawienie obciążenia symulującego wznoszenie i zejście z góry.
  2. Musisz zacząć od niewielkich rozmiarów i stopniowo zwiększać obciążenie, tak aby ciało zaczęło się wykorzystywać i dawało rezultat.
  3. Kontroluj swój puls, przytrzymując czujniki na uchwytach, ale pamiętaj, że dodatkowe wsparcie zmniejsza wynik. Zbyt intensywny trening może prowadzić do spalania masy mięśniowej.
  4. trener eliptyczny, jak ćwiczyć, aby schudnąć
  5. Ważne jest, aby zrozumieć, ile można zrobić na eliptycznym symulatorze, aby schudnąć. Trening powinien trwać co najmniej 40 minut. Najlepiej ćwiczyć 4 razy w tygodniu.
  6. Innym ważnym punktem jest oddychanie, ponieważ nie powinno się go błąkać. Optymalna technika to dwie tury podczas wydechu i wdechu.

Wiele osób interesuje się tym, czy kobiety w ciąży mogą być zaangażowane na eliptycznym trenerze. Ogólnie, chciałbym powiedzieć, że przed zwiększeniem obciążenia fizycznego, będąc w pozycji, należy skonsultować się. Zasadniczo, lekkie chodzenie może być przydatne, ale warto zauważyć, że praca nad tym symulatorem tonuje mięśnie dolnej części ciała i klatki piersiowej, a to jest całkowicie niepożądane w czasie ciąży.