Kiedy zapisujesz się na siłownię, będziesz musiał zdecydować, czy lepiej to zrobić z trenerem czy bez niego. Według statystyk ponad połowa osób preferuje samokształcenie. Zdaniem ekspertów możliwe jest ćwiczenie bez trenera, jeśli chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów, a przytyć, lepiej skorzystać z pomocy trenera.

Jak ćwiczyć na siłowni bez trenera?

Główną zaletą szkolenia ze specjalistą jest dyscyplina i stały monitoring. Trener zapewnia, że ​​ćwiczenia są wykonywane prawidłowo, a to jest bardzo ważne dla uzyskania wyników. Mówiąc o tym, jak ćwiczyć w sali gimnastycznej bez trenera, chciałbym udzielić jednej przydatnej porady - pamiętaj, aby przygotować się wcześniej, a jeszcze w domu stworzyć kompleks dla siebie, przeglądając odpowiednie ćwiczenia. Zwróć uwagę i technologię, aby w sali można było bez problemu powtórzyć wszystko. Ponadto pozwoli zrozumieć, w jaki sposób rozumiem, co chcę robić i na jakich symulatorach uda się osiągnąć dobre wyniki. Eksperci twierdzą, że podczas wykonywania ćwiczeń, które lubisz, możesz uzyskać efekt znacznie szybciej.

Klasy Scheme na siłowni:

  1. Konieczne jest rozpoczęcie rozgrzewka którego celem jest rozgrzanie mięśni. Ważne jest, aby przygotować ciało do ćwiczeń, a także zmniejszyć prawdopodobieństwo urazu. Rozgrzewanie wystarczy na 5 minut. biegnij po torze lub skręć rower. Do przygotowania stawów zaleca się wykonywanie ruchów obrotowych z głową, rękami, miednicą i nogami. Konieczne jest przejście od góry do dołu.
  2. Ważne jest, aby wybrać prawidłową wagę na wybranych symulatorach, aby wykonać 20 powtórzeń w jednym podejściu. Kiedy zastanawiasz się, jak zaangażować dziewczynę na siłowni bez trenera, warto zauważyć, że ważne jest obserwowanie sekwencji treningu. Jak rozumiem, co chcę robić Po pierwsze, nogi i biodra powinny otrzymać ładunek, następnie plecy i klatkę piersiową powinny iść. Po tym warto przenieść się do ramion i ramion, a wszystko kończy się pompowaniem. prasa .
  3. Pod koniec treningu warto uciąć tak, aby następnego dnia nie odczuwał bólu mięśni. Aby to zrobić, trzeba biegać po torze lub jeździć rowerem przez pięć minut w spokojnym tempie.

Warto dać jeszcze jedną użyteczną radę - nie skupiaj się na tych samych ćwiczeniach, ponieważ mięśnie mają właściwości, by przyzwyczaić się do obciążenia. Dlatego regularnie zmieniaj kompleksy. Prowadź dziennik, w którym zapisujesz wyniki, aby uzyskać kontrolę.