Otyłość jest chorobą, w której ciężar osoby rośnie z powodu wzrostu warstwy tłuszczu podskórnego. Ważne jest, aby wiedzieć, że ludzie cierpiący na tę chorobę często cierpią z powodu innych przyczyn chorób - cukrzycy, miażdżyca i tak dalej Choroba znacząco wpływa na wygląd osoby, ale jak określić stopień otyłości osoby od zupełności. Istnieje wartość o nazwie indeks masy ciała. Jest to stosunek wysokości i wagi. Jest wyrażona w określonej wartości liczbowej. Istnieje również tabela, która określa stopień otyłości i pokazuje, czy wskaźnik masy ciała jest prawidłowy. Obliczenie wartości jest następujące: ilość masy ciała w kilogramach jest dzielona przez wielkość wzrostu człowieka w kwadracie.

Jak dowiedzieć się stopień otyłości?

Zwykle wartość indeksu przedstawicieli pięknej połowy ludzkości powinna wynosić od 19 do 25. Jeśli wynikowa liczba trafia na te limity, odpowiednio osoba ma nadwagę. Jeśli chodzi o stopień, dziś istnieje wiele sposobów na określenie zakresu otyłości, ale niezależnie od stadium choroby, należy ją zwalczać. Obliczanie stopnia otyłości jest łatwe, zależy od indeksu. BMI 30-35 mówi o pierwszym etapie, 35-40 - o drugim etapie. A jeśli BMI jest więcej niż 40 - jest to wskaźnik trzeciego etapu otyłości. Istnieje również inny sposób, aby dowiedzieć się stopień otyłości, patrząc w tabeli jako procent. Jeśli nadwyżka masy wynosi 10-29%, jest to wskaźnik pierwszego etapu. otyłość , 30-49% - drugi, a 50% lub więcej mówi o trzecim etapie.

Ważne jest, aby wiedzieć, że idealny system, który pozwala wykonać niezbędne obliczenia po prostu nie istnieje, ponieważ różne metody dają różne wyniki.

Tabela częstości występowania otyłości