Jakie produkty powinniśmy wykluczyć z naszej żywności, aby stracić niepotrzebną wagę? Ci, którzy chcą schudnąć, zdają sobie sprawę z zakazu słodkich i mącznych potraw - i to prawda. Na przykład tylko jeden pączek zawiera 20-30 gramów tłuszczu i może ważyć sylwetkę na 250-300 bezużytecznych kalorii.

Czy można schudnąć, rezygnując tylko z mąki i słodyczy?

Nie zawsze. Przeczytaj, jakie inne (niewinne w wyglądzie) produkty należy wykluczyć z menu - zarówno w celu schudnięcia, jak i w celu ochrony zdrowia:

 1. Gotowe mrożonki. Mówimy o tych daniach, które musimy rozgrzać w domu. Chociaż zawartość tłuszczu w mrożonej żywności jest stosunkowo niska, zawiera ona bardzo dużo sodu i powoduje niepotrzebne kalorie dla organizmu. Dlatego lepiej wykluczyć wszystkie takie produkty z jedzenia.
 2. Lekkie produkty. Nie dajcie się zwieść napisom "światło", "dieta" lub "niskotłuszczowy", które widnieje na opakowaniu niektórych produktów. Znaczna część takich produktów (herbatniki, jogurty, napoje bezalkoholowe i wiele innych) zamiast cukru i soli są dodawane do innych niezdrowych składników - w celu poprawy ostatecznego smaku. W związku z tym wszelkie odmiany światła również należą do listy dań, które musimy wykluczyć z naszego menu. Lepiej jest mieć w diecie produkty o normalnej zawartości tłuszczu w mniejszych ilościach niż ich substytuty światła.
 3. Margaryna jest rzekomo zdrowszą alternatywą dla masła, która w rzeczywistości jest jednym z głównych źródeł tłuszczów trans. Stąd oczywiste jest, że jakakolwiek marka margaryny, niezależnie od jej właściwości, jest produktem, który powinniśmy wykluczyć z naszej żywności.
 4. Orzeźwiające napoje. Wraz z słodyczami wszystkie napoje bezalkoholowe mogą być odpowiedzią na pytanie: co powinniśmy najpierw porzucić, aby schudnąć? Jest to najprostszy sposób na dodanie się do nadwagi, ponieważ jeden zwykły słoik (objętość 330 ml) dowolnego takiego napoju może zawierać do 10 łyżeczek cukru.
 5. Chips. Te wysokokaloryczne bomby nie przynoszą niczego dobrego twojej sylwetce. Ponadto naukowcy z University of Clark informują nas, że konieczne jest wykluczenie żetonów nie tylko w celu utraty wagi, ale także w celu zachowania zdrowia. Zarówno wióry, jak i chipsy mogą być przyczyną różnych rodzajów raka - ponieważ zawierają substancje rakotwórcze, które powstają, gdy produkty spożywcze smażone są w bardzo wysokich temperaturach.
 6. Gotowe produkty mięsne. Są to wszystkie produkty wędliniarskie, a także suszone, wędzone lub solone mięsa. Produkty te zawierają minimalną ilość składników odżywczych przydatnych dla naszego organizmu i zwiększoną ilość soli - która powoduje zatrzymanie płynów i powoduje obrzęk.

Co jeszcze powinienem odmówić utraty wagi?

Od ciężkich diet niskokalorycznych. Dostarczając organizmowi minimalnej ilości energii, której potrzebujesz, spowalniasz w ten sposób metabolizm - co również prowadzi do otłuszczenia.

Należy jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do innych złych nawyków, otyłość ma swoje korzenie w wielu czynnikach - takich jak dziedziczność, styl życia i stan psychiczny osoby.

Mówi się powyżej, które produkty powinny zostać porzucone przez tych, którzy chcą stracić zbędne kilogramy. Wspomnijmy również, że produkty, które ludzie chcą schudnąć, nie powinny być wyłączone z diety:

 • chleb z mąki pełnoziarnistej i wieloskładnikowej;
 • z tego, co odmówić utraty wagi
 • ser;
 • jajka;
 • makaron z razowego;
 • nieprzetworzone zboża;
 • pieczona fasola;
 • owoce (winogrona, jabłka, pomarańcze);
 • mięso wołowe, kurczak;
 • ryby.

Wszystkie te produkty odnoszą się do żywności o wysokiej wartości nasycenia. Jeśli wprowadzisz je do swojej diety, znacznie łatwiej schudniesz - ponieważ możesz czuć się całkowicie, nawet po małych porcjach.