Otwieranie tego artykułu prawdopodobnie wielu z was ma nadzieję przeczytać o skutecznych i bezpiecznych tabletkach odchudzających, które nie mają przeciwwskazań i przynoszą natychmiastowy efekt. Najważniejsze jest to, że w tym przypadku nie będziesz musiał niczego zmieniać w swoim życiu: zjesz ulubiony słodki, gruby, wędzony i nie będziesz się zajmował siedzącym trybem życia. Niestety, usłyszysz o takich przygotowaniach, z wyjątkiem reklamy. W tym artykule będziemy naprawdę zastanawiać się, które pigułki są skuteczne w odchudzaniu i co trzeba będzie zapłacić za wynik.

Początkowo pigułki odchudzające były przeznaczone do dużego sportu. Ich celem było przyspieszenie procesów metabolicznych, zwiększenie wytrzymałości, a także poprawa rozluźnienia mięśni poprzez spalanie tłuszczu podskórnego. Jednak teraz rynek różnych tabletek odchudzających stał się spontaniczny: tabletki z niebezpiecznymi przeciwwskazaniami sprzedawane są bez recepty, a często bez licencji.

Wszystkie pigułki dietetyczne są podzielone na trzy rodzaje:

 1. Tabletki akcji centralnej.
 2. Tabletki peryferyjne.
 3. Pigułki spalacze tłuszczu .

Tabletki centralnego działania są najbardziej niebezpiecznymi tabletkami odchudzającymi, ponieważ wpływają na środek głodu i uczucie nasycenia w podwzgórzu. Leki te blokują rozpad hormonów, serotoniny i norepinefryny uwalnianej w mózgu, więc ich liczba w mózgu wzrasta, odczuwasz przyjemność i sytość. Substancją czynną jest sibutramina, na bazie Lindaks, Reduxin, Meridia. Większość tych leków jest zakazana w Europie, Stanach Zjednoczonych, a nawet Rosji, ponieważ przyczyniają się do pojawienia się psychozy, zaburzeń snu, zwiększenia presji.

Tabletki obwodowe obejmują Xenical. Mogą być skutecznymi tabletkami odchudzającymi tylko w połączeniu z niskokaloryczną dietą, ponieważ działają jako środki przeczyszczające i diuretyki Blokując enzym lipazy, tłuszcze są po prostu wydalane razem z kałem, bez wchłaniania.

W odniesieniu do spalaczy tłuszczu , ich działanie jest spowodowane podwyższoną temperaturą ciała, a zatem przyspiesza procesy metaboliczne. Ale wynik jest osiągalny tylko przy intensywnym wysiłku fizycznym.

Wszystkie tabletki odchudzające mają wiele przeciwwskazań i zagrożeń, które, mamy nadzieję, zmusą Cię do powstrzymania się od ich stosowania i osiągnięcia pożądanego efektu niebezpieczne pigułki odchudzające parametrów uczciwie, przez własne wysiłki fizyczne i wolicjonalne. Nie ma najlepszych tabletek odchudzających, trzeba za wszystko zapłacić. I wreszcie lista zagrożeń:

 • nadciśnienie;
 • niedokrwienie;
 • historia udaru mózgu;
 • jaskra;
 • niewydolność serca;
 • zaburzenie tarczycy;
 • zaburzenia psychiczne;
 • uzależniający.