Melanina jest pigmentem wypełnionym ludzkim ciałem. Występuje w tęczówce, włosach i skórze. Melanina chroni organizm przed promieniowaniem ultrafioletowym, wirusami i promieniowaniem radioaktywnym. Pomaga również uzyskać piękną opaleniznę.

Jeśli istnieje tendencja do trwałych oparzeń, słaba oparzenia słoneczne i skóra są niezwykle wrażliwe, sugeruje to, że organizm ma niski poziom melaniny. Z wiekiem zmniejsza się, co powoduje siwienie i pojawianie się białych plam na skórze. Aby zrozumieć, w jaki sposób podnieść poziom melaniny, ważne jest, aby przede wszystkim wiedzieć, gdzie się znajduje.


Jakie pokarmy zawierają melaninę?

Na początek powinieneś zwrócić uwagę na swoje dieta . Przede wszystkim należy wykluczyć napoje alkoholowe, smażone i wędzone potrawy. Ponadto, nie można jeść produktów, które zawierają różne dodatki, takie jak barwniki, aromaty, wzmacniacze smaku i inne.

Zastanawiając się nad tym, które produkty mają melaninę, warto zauważyć, że jego tworzenie się w ciele ma miejsce, gdy wchodzą w interakcje dwa aminokwasy: tryptofan i tyrozyna. Z tego wynika, że ​​jako takie nie istnieją produkty zawierające melaninę. Ale aby aktywować produkcję tego pigmentu, powinieneś jeść produkty, które składają się z tych aminokwasów.

Bardzo ważne jest, aby menu było zrównoważone, ponieważ organizm potrzebuje różnych witamin i minerałów. Pamiętaj, aby w codziennej diecie były wielokolorowe owoce i warzywa, produkty mleczne i owoce morza.

Tyrozyna znajduje się w produktach zwierzęcych: mięsie, rybach, wieprzowinie i wątrobie wołowej. Aminokwas ten występuje również w pokarmach roślinnych, takich jak migdały, fasola, winogrona i awokado. produkty melaniny Tryptofan jest mniej powszechny. Jego źródłem są orzechy, daty i brązowy ryż.

Ponadto kombinacja obu kwasów występuje w bananach i orzeszkach ziemnych.

Bez udziału witamin A, B10, C, E produkcja melaniny z użyciem karotenu jest niemożliwa. Są takie witaminy w zbożach, zbożach, ziołach i roślinach strączkowych. Źródłem karotenu są głównie owoce pomarańczowe i warzywa Na przykład brzoskwinie, morele, dynia, melon, pomarańcza, marchew.

Nie zapominaj także o codziennych spacerach na świeżym powietrzu, szczególnie przy słonecznej pogodzie. Ponieważ promienie słoneczne korzystnie wpływają na produkcję melaniny, latem bardzo przydatne będzie opalanie się o wczesnej porze dnia.