Kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędnymi składnikami dla ludzi. Ponieważ jednak organizm sam ich nie produkuje, musisz wiedzieć, gdzie znajduje się kwas tłuszczowy omega-3. Istnieją dwa sposoby uzyskania tych związków:

  • niektóre produkty;
  • suplementy diety.

Kwasy tłuszczowe omega-3 są doskonałymi środkami do leczenia i zapobiegania chorobom sercowo-naczyniowym, a także poprawiają kondycję włosów i skóry. Ponadto omega-3 - doskonałe przeciwutleniacze. Ich brak może wywołać poważne problemy zdrowotne, na przykład depresję, psychozę itp.


Gdzie jest najwięcej Omega-3?

Najlepiej jest uzyskać składniki odżywcze i niezbędne związki z pożywienia. Wszyscy wiedzą o zawartości kwasów omega-3 w rybach. Pod względem ilości tego korzystnego związku pierwszeństwo mają łosoś, śledź i inni przedstawiciele ryb morskich. Omega-3 jest również konserwowany w puszkach. Ponadto lista produktów pochodzenia zwierzęcego, w których występuje omega-3, obejmuje: jaja i wołowinę.

Źródła kwasów tłuszczowych omega-3 pochodzenia roślinnego

Wśród tych produktów konieczne jest rozróżnienie nasiona lnu i sezamu, wystarczy pamiętać, że lepiej jest wybrać nasiona o złotym kolorze. Zaleca się zmielić je na proszek i dodać jako przyprawę do różnych potraw. Ponadto kwasy tłuszczowe omega-3 znajdują się w oliwie z oliwek i orzechach, na przykład migdałach, orzechach włoskich itp. W niewielkiej ilości tych związków znajdują się w kapuście, fasoli, melonie i szpinaku. Nawiasem mówiąc, to kwasy tłuszczowe omega-3 pochodzenia roślinnego są znacznie szybsze i lepiej wchłaniane przez organizm.

Najpopularniejsze suplementy diety zawierające omega-3 olej z wątroby dorsza i glony. Ponadto można kupić w aptece specjalne suplementy, które zawierają kwasy tłuszczowe omega-3.