Głównym elementem tego systemu odżywiania dla utraty wagi jest chuda zupa jarzynowa. Korzystając z takiej diety, zupa powinna być spożywana co najmniej trzy razy dziennie, ale jest to możliwe i częściej, gdy tylko pojawi się uczucie głodu. Za dnia trzeba zjeść 2-3 litry zupy. Można go przygotować do przyszłego użytku, ale lepiej gotować świeżą zupę.

Dieta oparta na zupie warzywnej jest jedną z dziesięciu najpopularniejszych metod odchudzania, większość zup nie zawiera tłuszczu oraz minimalnej ilości kalorii i złożonych węglowodanów.

Ta dieta jest szczególnie ważna na wiosnę, kiedy organizm cierpi na awitaminozę. Dieta jest łatwa do zniesienia. Poczucie nasycenia po zaledwie jednej porcji zupy jarzynowej do utraty wagi, bogate w błonnik, trwa wystarczająco długo.

Kapusta - główny składnik zupy jarzynowej do odchudzania

Składniki zupy to szeroka gama warzyw. Najczęściej zupy jarzynowe są przygotowywane na bazie kapusty. Może być stosowana jako kapusta biała i kalafior, brukselka, brokuły, czerwone i inne.

Kapusta to multiwitamina stworzona przez naturę. Kapusta zawiera białka roślinne, włókno , pektyny, cukry, skrobia, kwasy organiczne (jabłkowy, cytrynowy, szczawiowy, kumarynowy, tartronowy), niezbędne aminokwasy, minerały i inne korzystne substancje.

Do kapusty dodaje się najczęściej cebulę, pomidory, zieloną paprykę, seler, czasem kostkę bulionu warzywnego (najlepiej jednak unikać sztucznych składników i nadmiaru soli).

Zupa jarzynowa do odchudzania

Pyszna, niskokaloryczna zupa jarzynowa do odchudzania może być przygotowana w postaci puree ziemniaczanego. Zupa jarzynowa To danie, które wyróżnia się delikatnym smakiem, jest łatwo trawione i apetyczne. Składniki tej zupy są takie same, jak w zwykłej zupie warzywnej do odchudzania, ale po ugotowaniu są mielone w blenderze. Powstaje jednorodna masa, a zupa jest znacznie smaczniejsza i jest przyjemniejsza w jedzeniu. Ponadto zmiażdżone składniki są lepiej trawione i wchłaniane przez organizm.

Zupa kaloryczna do odchudzania jest bardzo niska, ponieważ nie dodaje produktów zawierających tłuszcze, charakterystycznych dla tego typu zup: mleka, śmietany, masła i tak dalej. Używa się tylko warzyw o "ujemnej" zawartości kalorii.

Sposób odżywiania i czas trwania diety zup

Większość zup dietetycznych na odchudzanie oprócz zupy może stopniowo wprowadzać do diety inne produkty: owoce (z wyjątkiem bananów), zielone warzywa (oprócz grochu i roślin strączkowych), ryby i niskotłuszczową gotowaną wołowinę.

Możesz pić herbatę bez cukru, wody, soków warzywnych. Nie możesz pić alkoholu, napojów gazowanych, chleba, tłuszczów.

Dieta warzywna nie zawiera wystarczającej ilości kalorii, więc zwykle trwa od 7 do 10 dni. Następnie w diecie należy dodać mięso, nabiał, produkty zbożowe. Najważniejsze to nie przejadać i liczyć kalorii.

Na zupach warzywnych dobrze jest zorganizować dni postu, aby utrzymać osiągnięte wyniki w odchudzaniu.

Przepis na zupę jarzynową do odchudzania

Składniki:

  • woda - 1,5 litra;
  • por - 1 kg;
  • marchewki - 500 gramów;
  • 500 g pomidorów - 500 gramów;
  • zupa jarzynowa do odchudzania
  • seler - 3-4 sadzonki;
  • tymianek - szczypta.

Gotowanie

Gotowanie zupy jarzynowej jest proste. Pokrój warzywa na małe lub średnie kawałki, dodaj wodę, dopraw solą (jeśli pozwala na to dieta) i przypraw do smaku. Nad wysoką temperaturą doprowadzić do wrzenia, a następnie zmniejszyć ogień i gotować, aż warzywa będą miękkie. Gotowa zupa jest lepiej pozwolić jej parzyć w ciepłym miejscu, aby smak był bardziej nasycony. Aby poprawić smak, można dodać przetworzony ser, najłatwiej jest najlepszy bez żadnych dodatków.