Rooibos to inna nazwa słynnej herbaty rooibos. Napój ten jest stosowany w fitoterapii w leczeniu wielu chorób. Przydatne właściwości herbaty zostały udowodnione dzięki licznym eksperymentom.

Korzyści i szkoda rooibos

Skład liści zawiera dużo witamin, świat - i makroelementów, a także przeciwutleniacze. Pij tony i uruchamia procesy regeneracyjne w ciele.

Co powoduje korzyści rooibos:

  1. Przy regularnym stosowaniu spowalnia proces starzenia i następuje odnowa tkanek.
  2. Dzięki obecności kwasu askorbinowego herbata pomaga wzmocnić odporność .
  3. Napój ma pozytywny wpływ na aktywność układu nerwowego, dzięki czemu pomaga radzić sobie z bezsennością i odprężeniem.
  4. Herbata poprawia układ trawienny, więc wielu poleca picie go przy jednoczesnej utracie wagi.
  5. Udowodniono korzystny wpływ napoju na układ kostny, co oznacza, że ​​warto pić po ciężkich obrażeniach, a nawet jeśli występują problemy z układem mięśniowo-szkieletowym.
  6. Zawierają liście naturalnych antybiotyków, które powodują właściwości bakteriobójcze.
  7. Napój uważany jest za dobry środek przeciwskurczowy, który pozwala zrelaksować się w mięśniach gładkich.
  8. Umożliwia herbatę do czyszczenia naczyń z cholesterol dlatego można go pić podczas leczenia i jako środek zapobiegawczy w chorobach układu sercowo-naczyniowego.
  9. Herbata ma zdolność oczyszczania ciała z toksyn, tak wielu ludzi pije go, aby pozbyć się kaca lub po zatruciu.

Herbata Roybos może przynieść nie tylko korzyści, ale także zaszkodzić ciału. Nie wolno go pić, jeśli istnieje indywidualna nietolerancja produktu, która może powodować swędzenie, dyskomfort w żołądku, a nawet uduszenie. Rooibos może powodować obrzęk tkanek, więc nie wolno pić więcej niż 2 litry napoju dziennie.