Podwyższone stężenie cholesterolu we krwi naraża cały organizm, ponieważ z czasem osadza się na ścianach naczyń krwionośnych, a jego nadmiar zamienia się w płytki, które nie pozwalają na normalne przeniesienie tlenu za pomocą krwi. Z tego powodu mogą rozwinąć się poważne choroby, takie jak zawał mięśnia sercowego i udar.

Zabiegi cholesterolowe

Nie ma najbardziej skutecznej metody, która działałaby "samodzielnie". Najlepiej jest wybrać połączenie przyjmowania leków i środków ludowej, a także zmienić sposób życia: aby usunąć nadwagę (jeśli jest), aby zużywać mniej tłuszczu i tłuszczów trans, aby porzucić złe nawyki. Przede wszystkim osoba powinna sobie pomóc, a nie oczekiwać "magicznej pigułki", która złagodzi dolegliwości raz na zawsze.

Faktem jest, że organizm ludzki sam wytwarza cholesterol, ale z biegiem czasu zapotrzebowanie organizmu na to spada, i nadal jest produkowane w takiej samej ilości jak poprzednio. A jeśli jednocześnie przybierasz na wadze, a nawet ucztę na tłustych potrawach, to oczywiście poziom cholesterolu we krwi przekracza normalny poziom.

Celem leczenia jest obniżenie LDL. Jest to tak zwany "zły" cholesterol, który następnie zatyka naczynia krwionośne i czyni je nieelastycznymi. Jednocześnie konieczne jest zwiększenie poziomu HDL. Ten cholesterol przyczynia się do eliminacji LDL.

Należy jednak pamiętać, że obniżenie poziomu cholesterolu będzie miało zły wpływ na mózg, komórki nerwowe, układ odpornościowy i hormony - nie jest to również dobra perspektywa, więc celem leczenia jest zrównoważenie cholesterolu.

Podwyższony poziom cholesterolu - leczenie za pomocą środków ludowej

Przede wszystkim zastosujmy dietę ludową. Pozwala, bez leków, regulować spożycie cholesterolu, ale w niektórych przypadkach to nie wystarczy.

Jego istotą jest ciągłe spożywanie pokarmów zawierających tłuszcze omega-wielonienasycone i jednonienasycone: zjedz 100 g makreli lub tuńczyka 2 razy w tygodniu, a także dodaj orzechy do diety - są tłuste, ale zawierają zdrowe tłuszcze , które są niezbędne dla wysokiego poziomu cholesterolu.

podwyższony poziom cholesterolu we krwi

Aby wydedukować LDL, należy jeść błonnik co najmniej 35 gramów dziennie: w nasionach, zbożach, roślinach strączkowych, owocach, warzywach i zieleniach.

Przydaje się także zielona herbata, która pomaga zwiększyć poziom HDL i obniżyć poziom LDL, ale wiadomo, że obniża ono ciśnienie krwi.

W medycynie ludowej cholesterol traktowany jest ziołami: kwiatami lipy, z których wytwarza się proszek i spożywa 1 łyżeczkę. dziennie przez miesiąc, nalewka z propolisu, z której 7 kropli rozcieńcza się ciepłą wodą i pije 3 razy dziennie, a także świeże kiełki lucerny.

Uważa się, że 100% efekt daje popularne leczenie cholesterolu w połączeniu z dietą.

Leczenie wysokiego poziomu cholesterolu we krwi za pomocą leków

Leczenie "złego" cholesterolu często odbywa się przy pomocy leków, jeśli pacjent ma cukrzycę, chorobę wieńcową lub wysokie ciśnienie krwi. Ponadto, takie leczenie jest konieczne, jeśli we krwi znajduje się wysoki poziom cholesterolu: w końcu dieta, uprawianie sportu i unikanie złych nawyków (jeśli takie istnieją) wymagają znacznie dłużej, aby zmniejszyć tę substancję niż tabletki.

Leczenie wysokiego poziomu cholesterolu rozpoczyna się od stosunkowo dużych dawek statyn, leków obniżających poziom LDL wytwarzany przez wątrobę. Należą do nich:

  • fluwastatyna;
  • prawastatyna;
  • Rozuwastatyna;
  • atorwastatyna;
  • lowastatyna i inne
    • Leczenie farmakologiczne cholesterolu nie może ograniczać się do przyjmowania tylko tych leków, zależy to od obecności innych chorób lub nawyków, które pogarszają sytuację: leki na wysoki cholesterol środki folk na przykład, przy wysokim ciśnieniu krwi, mogą przepisać atorwastatynę za pomocą amplodiny lub niacyny z lowastatyną, jeśli badanie krwi wykaże, że poziom cholesterolu HDL jest znacznie zaniżony, a LDL za wysoki.

      Na wysokim i średnim poziomie cholesterolu we krwi, leczenie ma na celu przede wszystkim zapobieganie udarowi i atakowi serca. Są to poważne choroby zagrażające życiu, dlatego czas odgrywa ważną rolę w leczeniu: leki są również przepisywane (oprócz statyn), aby przyspieszyć powrót do zdrowia, np. Środki maskujące kwasy żółciowe (kolestypol, cholestiramina, itp.).