W stanie normalnym płyn łzowy, który myje oko, jest następnie wyprowadzany przez punkty w kąciku oka (kanał nosowo-łzowy). Ale jeśli kanał jest zatkany, ciecz gromadzi się w worku łzowym, stagnacja, rozwijają się w nim chorobotwórcze mikroorganizmy, co prowadzi do zapalenia.

Oprócz zapalenia, w rzadkich przypadkach zablokowanie kanału może powodować takie nieprzyjemne odczucia, jak ucisk i mrowienie w okolicy worka łzowego, poza tym oczy mogą zacząć się stale rozdzierać.

Rodzaje Dacryocystitis

Zapalenie drożdżycy i drożdżyca noworodków są podzielone. U noworodków choroba zwykle nie wymaga specjalnego leczenia i szybko mija. Zapalenie mięśnia sercowego u osób dorosłych nie przechodzi samoistnie i koniecznie wymaga wizyty u okulisty i odpowiedniego leczenia, w przeciwnym razie jest obarczony rozwojem zapalenie powiek , zapalenie spojówek i inne powikłania.

Zapalenie mięśnia sercowego może występować w postaci ostrej lub przewlekłej.

  1. Przewlekłe zapalenie dakokokowe. Pojawia się w postaci obfitego łzawienia, obrzęku w worku łzowym, można obserwować śluzowo-ropne wydzielanie w kącikach oczu.
  2. Ostre zapalenie dakokokowe. Często rozwija się na tle przewlekłej postaci choroby. Występuje bolesny obrzęk i zaczerwienienie skóry w okolicy worka łzowego, obrzęk powiek i może rozwinąć się ropień powieki.

Leczenie Dacryocystitis

Leczenie zapalenia drożdżycy zależy od tego, czy choroba jest w stanie ostrym, czy przewlekłym.

W ostrym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych zalecana jest terapia witaminowa UHF i rozgrzanie suchym ciepłem w obszarze zapalenia. W przyszłości ropień może otworzyć się samodzielnie lub otworzyć go, a następnie spuścić i umyć ranę środkami antyseptycznymi. W worku spojówkowym podczas leczenia Zapalenie mięśnia sercowego u dorosłych Ostre zapale dakrynocycowe zaszczepiono kroplami antybakteryjnymi lub zastosowano maść przeciwbakteryjną. Stosuje się takie leki, jak chloramfenikol, tetracyklinę, gentamycynę, erytromycynę, miramistynę i inne o podobnym działaniu.

W leczeniu przewlekłego zapalenia drożdżakowego głównym zadaniem jest przywrócenie drożności przewodu łzowego. W tym celu należy zastosować masaż i intensywne mycie roztworami dezynfekującymi. W przypadku nieskuteczności tych środków leczenie wykonuje się chirurgicznie.

Nie zaleca się prowadzenia leczenia zapalenia drożdżycy w domu, ponieważ w ostrej postaci jest obarczona infekcją i rozprzestrzenianiem się infekcji, aw przewlekłej jest nieskuteczna w większości przypadków.