Zboża są naprawdę uniwersalnym produktem. Po pierwsze, są różnorodne - kasza może być twoją przystawką, deserem lub daniem głównym. Po drugie, kaszki mogą zaspokoić preferencje wszystkich - nie zgadujemy, ile nowych, nieoczekiwanych kombinacji można uzyskać, dodając różne płatki do zbóż. Po trzecie, owsianka jest produktem znanym naszemu organizmowi, co oznacza, że ​​nie doświadczysz stres poprzez stosowanie zbóż na odchudzanie.

Chodzi o ostatni punkt i rozmowę. To jest, jak przydatne zbóż do utraty wagi.

Wybór owsianki

Wybór zbóż jest bardzo ważny. Wydaje się, że płatki owsiane to także owsianka w Afryce, ale termin ten może oznaczać co najmniej dwa rodzaje owsianki - płatki owsiane i kasze. Zboża (nie tylko owsiane, ale i inne) to szybkie śniadanie i stosunkowo szybkie węglowodany, które zwiększają poziom cukru we krwi, aw konsekwencji głód. Zad nie jest podzielonym, nieobranym jądrem, zawierającym w sobie wszystkie użyteczne substancje zbóż. Podczas mielenia płatków zbożowych (gdy z nich są zrobione płatki), następuje oczyszczenie z zewnętrznej skorupy, która również zawiera szorstkie włókno i największą ilość witamin, mikro i makroelementów.

Jeśli mówimy o zbóż na odchudzanie, musisz wybrać dokładnie nieoczyszczone, nieoszlifowane odmiany. Przykład: nie biały ryż, ale brązowy, nie owsiane, ale płatki owsiane.

Odmiany owsianki

Oczywiście na pytanie o to, jakie zboża występują podczas odchudzania, można odpowiedzieć bardzo krótko - to wszystko. Wszakże każdy z nich zawiera własny specjalny skład składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia i, odpowiednio, utraty wagi.

Proso

Proso to przyjemnie wyglądający, jasnożółty zad, który w rzeczywistości jest ziarnem prosa. Zwykle karmi się kurczętami, ale mimo to zajmuje pierwsze miejsce wśród najbardziej przydatnych zbóż na odchudzanie. Millet usuwa tłuszcze z organizmu, zapobiega osadzaniu się cholesterolu na ściankach naczyń krwionośnych, oczyszcza wątrobę po zażyciu antybiotyków. Proso nasyca organizm magnezem, fosforem, potasem, siarką. Spożywając tę ​​owsiankę, podajesz sobie dzienną dawkę witamin PP, E, B. Pamiętaj: im bardziej żółty jest pshenka, tym bardziej jest on użyteczny.

Gryka

Drugie miejsce zarezerwowane jest dla gryki. Leczy anemię, ponieważ trudno jest znaleźć produkt zawierający taką dawkę żelaza. Gryka, między innymi, również zad z białek. Spośród wszystkich ziaren, to ona zajmuje pierwsze miejsce w zawartości białka. Ponadto uprawia się go bez użycia syntetycznych nawozów, ponieważ roślina ta sama wypiera cały chwast.

Gryka zawiera witaminy z grupy B i PP, a także bardzo odżywcze węglowodany złożone.

Kaszę pszenną

Na liście, które zboże jest lepsze dla odchudzania, nie można powiedzieć o zbożach pszennych, ponieważ jest to najmniej kaloryczny ze wszystkich zbóż. Reguluje metabolizm tłuszczów, obniża poziom cholesterol , poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci.

Perlovka

Najbardziej niekochowany przez wiele kaszy jest jęczmień. Gdzie taka wrogość jest nieznana. Możliwe jest, że głównym czynnikiem wpływającym na częstotliwość spożycia jęczmienia jest czas gotowania - kilka godzin gotowania. Jednocześnie jęczmień perłowy jest uważany za najbardziej odżywczy pokarm i ma przyjemny aromat miodu. Ponadto lepsze jest, niż inne kaszki "czyści" jelita z kału, użyteczne zboża do utraty wagi a także zawiera wiele przeciwutleniaczy dla zdrowia, urody i młodości.

Robiąc owsiankę

Gdy zdecydujesz się schudnąć na owsiance, powinieneś nauczyć się, jak prawidłowo je przygotować. Większość zbóż powinna zostać umyta (z wyjątkiem prosa, kaszy pszennej), następnie należy wlać je zimną wodą i pozostawić na noc. Rano zboża należy ugotować w czystej wodzie i pozostawić do spęcznienia pod pokrywką, usuwając z ognia.

Ta metoda przygotowania pozwoli zachować maksymalnie użyteczne substancje.

Zboża, podobnie jak wszystkie inne węglowodany, powinny być spożywane rano. Idealnie na śniadanie.