Kto uważa, że ​​moda na wegetarianizm narodziła się w XIX wieku, bardzo się myli, skoro pierwszymi znanymi naśladowcami tego stylu byli Sokrates, Pitagoras , da Vinci.

Dlaczego więc ludzie stają się wegetarianami - to pytanie ma dwie spójne odpowiedzi. Pierwsze jest dość proste: uważa się, że dieta wegetariańska pozwala wzmocnić swoje zdrowie i przedłużyć życie. Druga odpowiedź dotyczy zasad moralnych, ponieważ niektórzy ludzie wydają się nieludzcy, by zabijać zwierzęta, aby zaspokoić ludzkie potrzeby.

Czy wegetarianizm jest przydatny?

Jak wykazały ostatnie badania naukowe, tłuszcze zwierzęce zwiększają ryzyko raka, chorób serca i zwiększonego poziomu cukru we krwi.

Powyżej wskazano główne choroby, których ryzyko zmniejsza się po roku pilnej realizacji zasad wegetarianizmu.

Wegetarianie żyją dłużej?

Samo to stwierdzenie jest całkowicie błędne, ponieważ sam wegetarianizm nie przedłuża życia człowieka. korzyści z wegetarianizmu Ale pośrednio jest to całkowicie uzasadnione, ponieważ wegetarianie mają mniejsze ryzyko zachorowania na te choroby, które mogą doprowadzić do szybszego wystąpienia śmierci.

Będziemy mieć mniej energii?

Jest opinia, że ​​ktoś, kto ciężko pracuje, musi jeść mięso. Tego nie można zaprzeczyć, ale istnieją niuanse. Korzyścią wegetarianizmu jest również to, że energia stanie się bardziej niż zwykle. Przyczyna tego jest racjonalne żywienie , który jest łatwiej tolerowany przez organizm i zwiększa efektywność jego życiowej aktywności.